Pan od Muzyki

100 z 2017 / najlepsze utwory roku

20. Freya Ridings – Blackout

Anglia / acoustic pop, singer-songwriters, dark pop / więcej informacji

Głos anioła, który ujawnił się dopiero w 2017. Freya z każdym utworem udowadnia, że ma przed sobą ciekawą przyszłość, ale to ten pierwszy raz zapamiętam na zawsze.

19. Carmody – Like That

Anglia / acoustic pop, cinematic pop, synth pop / więcej informacji

Carmody w ubiegłym roku wydała kilka naprawdę fantastycznych utworów. Mam nadzieję, że w 2018 będzie nam w końcu dane posłuchać jej płyty. “Like That” kawał pięknego singer-songwriterskiego piękna.

18. St. Vincent – New York

USA / indie, rock, acoustic pop / więcej informacji

Annie Clarke udowodniła, że ciągle ma głowę pełną pomysłów i niezwykłe wyczucie czasu. “MASSEDUCTION” to płyta, której 2017 potrzebował, ale “New York” to odsłona, w której rzadko słyszymy St. Vincent.

17. HAIM – Right Now

USA / indie pop, blues, indie rock

Siostrzyczki wydały naprawdę dobrą płytę, ale to “Right Now” w surowej wersji live skradło moje serce i żaden inny utwór z “Something to Tell You” nie może się z nim równać.

16. Tom Tripp – Pamela

Anglia / vintage electronic, alter-R&B, electro soul

Chłopak ma niezwykły dar łączenia stylistyk retro z nowoczesnym R&B i elektroniką. Cała “Red” EP to magia, ale “Pamela” wyróżnia się nawet na tle mini albumu.

15. Kimbra – Top of the World

Nowa Zelandia / indie electro, electro pop, singer-songwriters / więcej informacji

Kimbra powróci z nową płytą w 2018, ale “Top of the World” już pod koniec 2017 spowodowało opad szczęki. Takiej pani Johnson chcę więcej. Mam nadzieję, że “Primal Heart” dami to, czego potrzebuję.

14. Skott – Remain

Szwecja / electro pop, indie electronic, downtempo electronic / więcej informacji

Skott to, po ponad roku drogi w muzyczny świat, nadal tajemnica. Tajemnica, która zaczyna eksperymentować. Ponad “Mermaid”, które także zostało wydane w ubiegłym roku, cenię sobie odwagę brzmienia “Remain”.

13. RY X – Bad Love

Australia / chill electronic, melancholic pop, bard indie / więcej informacji

Brodaty bard czaruje mnie za każdym razem, gdy wraca z nowością. Tak samo było i tym razem. “Bad Love” jest piękne, a wideo powinno dostać osobną nagrodę.

12. London Grammar – Rooting For You

Anglia / indie pop, cinematic pop, melancholic indie / więcej informacji

Rok 2017 rozpoczął się od przecudownej niespodzianki od mojego ulubionego tria, a później przyniósł przyjemną (choć niedetronizującą debiutu) płytę. Lubię wspominać tamtą noc.

11. Tove Styrke – Say My Name

Szwecja / indie pop, pop, singer-songwriters / więcej informacji

Muzyczna Tove nr 2 odeszła od niezależnych kompozycji na rzecz tych bardziej energicznych i popowych. “Say My Name” brzmi świeżo i soczyście, dlatego nie mogło tutaj zabraknąć utworu Szwedki.

Scroll Up