25 najciekawszych utworów pierwszej połowy 2015 roku

Pierwszy dzień lipca to tym razem 182. doba roku. Czas na małe podsumowanie pierwszej połowy 2015. Z 25 najciekawszymi utworami wg Pana od Muzyki.

Najczęściej podsumowuje się jakiś umowny, pełny okres czasu: tydzień, miesiąc, rok. W branży muzycznej również zazwyczaj tworzy się zestawienia podsumowujące 365 (lub 366) dni. Nie sposób jednak nie zauważyć, że w muzyce dzieje się naprawdę dużo, wszystko goni z nadzwyczajną prędkością i coś, co warte odnotowania i zapamiętania, może się zagubić. Postanowiłem więc zrobić podsumowanie pierwszej części roku 2015. Tak jak miało to miejsce w (prawie) połowie 2014 i pod jego koniec.

1 lipca jest dobrym momentem, bo choć ta data nie dzieli wcale roku na równiutka pół, mamy za sobą już pierwsze sześć miesięcy pełnego obiegu Ziemi wokół Słońca.

Postanowiłem pokazać Ci 25 najciekawszych i chyba moich ulubionych utworów wydanych od stycznia do teraz. Przed Tobą wiele świetnych dźwięków, większość z utworów doczekała się także oficjalnych teledysków, więc będzie na co popatrzeć. Na koniec dość tradycyjnie, dwie playlisty: SoundCloud i Spotify. I także bardzo tradycyjne, żadna z nich nie zawiera wszystkich piosenek, choć tym razem zabrakło naprawdę niewiele.