Przez ostatnie kilka dni próbowałem przypomnieć i pozbierać wszystkie utwory, którymi zachwyciłem się w tym roku. Nie chodziło jednak o takie, które mi się spodobały, które wrzuciłem na Facebooka lub repostowałem na SoundCloudzie, przesłuchałem trzy razy i przeszedłem dalej, ale o te do których ciągle wracam.

Wiem, że połowa sierpnia to dziwna pora na jakiekolwiek podsumowania, ale spójrz na to w ten sposób: za nami już 2/3 roku, a trzydzieści utworów to (prawie) 2/3 z pięćdziesięciu, którymi podzielę się z Tobą na koniec 2014. Ładnie to wymyśliłem, prawda? Nie publikuję żadnych tygodniowych lub miesięcznych list z trackami, dlatego takie zestawienie wydało mi się ciekawe.

Część z nich miałeś już okazję poznać za sprawą cyklu “Nowe Dźwięki” lub serii playlist. Dzisiaj przypomnimy sobie niektóre, inne pojawią się tutaj po raz pierwszy. Nie zabraknie artystów rozpoznawalnych jak i tych początkujących.

Od razu zaznaczam, że to moje 30 najlepszych utworów trwającego roku – w ułożeniu tej listy pomagało mi jedynie moje sumienie i serce. Z wszystkich utworów ułożona została playlista, dostępna będzie ona na dwóch platformach – SoundCloudzie i Spotify.

30 najlepszych utworów 2014 roku:

01. Banks – Brain
02. Banks – Goddes
03. Glass Animals – Gooey
04. Jessie Ware – Tough Love
05. SOHN – Artifice
06. Ben Khan – Youth
07. Marz Léon – Loner
08. Kill J – You Have Another Lover
09. FKA twigs – Two Weeks
10. Anna of the North – Sway

11. SOAK – Blud
12. Lykke Li – Gunshot
13. alt-J – Hunger Of The Pine
14. Manoid – Away ft. Pola Rise
15. Phoria – Undone
16. Jack Garratt – Water
17. Low Roar – I’m Leaving
18. Little Dragon – Let Go
19. Röyksopp & Robyn – Monument
20. Hozier – Take Me To Church

21. Movement – Ivory
22. xxanaxx – Stay
23. Son Lux – Easy ft. Lorde
24. Elliphant – Revolusion
25. Vaults – Premonitions
26. Shura – Touch
27. Hopium – Cut
28. Blooms – If I
29. NAVVI – Glass
30. La Roux – Let Me Down Gently

Playlista na SoundCloud

Playlista na Spotify

To właśnie trzydzieści najlepszych utworów pierwszych ośmiu miesięcy 2014. Wyselekcjonowanych przeze mnie. Czy masz wśród nich swoje ulubione? A może i Ty ułożyłeś podobne zestawienie?

Czekam na Twoje perełki! Do przesłuchania!