5 wideoklipów, które musisz obejrzeć w tym tygodniu – niby nic takiego. Ale czy widziałeś wszystkie poniższe materiały?

Oddaję Ci w ręce pięć pięć klipów wideo, które musisz obejrzeć w tym tygodniu. Mamy tutaj zwiastun nowej płyty, zwiastun ciągle przekładanej nowej płyty, narodziny nowej gwiazdy (ale nie muzycznej) oraz Polkę, która siłuje się zaistnieniem na zachodnich scenach muzycznych.

Bonobo – Kerala

Bonobo zapowiada nowy album (“Migration” / 13 stycznia 2017) i trasę koncertową z Nickiem Murhpym oraz Marcusem Marrem. Udostępnia też utwór “Kerela”, który imponuje teledyskiem. Niby prosty pomysł, ale jego wykonanie – kilkukrotne powtarzanie ujęć w pętli – na pewno wzbudza w odbiorcy pożądany efekt. Dziwności i niepokoju.

Brodka – Up In The Hill

Brodka próbuje podbić zachodni świat muzyki alternatywnej. Idzie jej na razie dość topornie, choć prasa ciągle ją chwali. Również i tym razem wszyscy są zgodni, Polka przygotowała świetne wideo do “Up It The Hill” z albumu “Clashes”. Retro stylistyka, scenografia z najlepszych lat disco i ujęcie podkradzione Queen. Można i w ten sposób zdobywać uznanie.

Sigma – Find Me feat. Birdy

Utwór jakoś niespecjalnie podbił moje serce, bo jest to typowa dla duetu Sigma mieszanka bassowych i dance’owych dźwięków. Nawet wokal Birdy nie robi tutaj dużego wrażenia. Ważne jest jednak coś innego – główną bohaterką “Find Me” jest Millie Bobby Brown, znana szerzej jako Eleven ze “Stranger Things” Netflixa.

Czyżbyśmy patrzyli na narodziny sukcesorki Natalie Portman? Wiek początku dużej kariery podobny, aparycja również. Nie mam nic przeciwko.

Qualiatik – Physicality

Wszedłem zainteresowany neonowymi kolorami, trochę w stylu negatywu. Okazało się, że to nie tylko ciekawe obrazki, ale także dobry utwór. Szczególnie wokal.

Niepokojące wstawki kwadratowej animacji 3D również się tutaj znalazły.

Tinashe – Nightdrive

Tinashe nadal odkłada wydanie swojego drugiego albumu. Opublikowała za to projekt “Nightride” – mixtape i 6-minutowe wideo, promujące nowy materiał. Doskonale potrafi przemienić się ze słodkiej, cukierkowej damulki (patrz: Superlove), w mroczną femme fatale, trochę w stylu FKA twigs.

Mixtape nie jest dostępny na polskim Spotify, ale większość utworów znajdziesz na YouTube’ie artystki.

Które klipy najbardziej przypadły Ci do gustu? A może polecisz mi coś, co odkryłeś sam i chciałbyś się tym podzielić? Czekam na wszelkie sugestie!