Pan od Muzyki

8 nowych utworów, których nie może zabraknąć w Twoim życiu feat. Jinka, San Scout, Butter & Carmody

Jinka – Flesh To White To Black To Flesh

Jinka to bardzo ciekawa postać. Bardziej uważni czytelniky/słuchacze mogli poznać ją za sprawą debiutanckiego singla “Trash From The Past”, który ukazał się w lipcu tego roku. Teraz, pochodząca z Transylwanii, a mieszkająca w Berlinie artystka, wraca z nowością, którą okrasiłą także wideoklipem.

“Flesh To White To Black To Flesh” jest kolejnym niezwykłym muzycznym eksperymentem, w którym pop miesza się ze stonowaną oraz bardzo psychodeliczną elektroniką. Wideoklip nawiąziązuje tytułem, a także ideą, do konceptualnego nagrania Bruce’a Naumana z 1968, wokalistka i producentka chciała złożyć w ten sposób hołd amerykańkiemu artyście.

Jinka opowiada o utworze: “I started writing “Flesh To White To Black To Flesh” in Toronto last year and finished the track in Berlin. During the production process I was watching Nauman’s video over and over again, trying to translate the atmosphere of its audiovisual field into my individual pop music language. For me, both video and song, are about dissecting, morphing, reinventing and physically exploring different identities, about shifting the focus of perception away from the juxtaposition of various distinct results to the process of steady transformation.”

Scroll Up