Alt-popowa wokalistka ze Sztokholmu debiutuje singlem „Your River”, który posiada wszystko, czego potrzebuje nowoczesny singer-songwriterski kawałek.

Alessandra (pełne imię i nazwisko Alessandra Günthardt) to Szwedka, która posiada również francuskie i szwajcarskie korzenie, a w 2016 roku zdobyła prestiżową Denniz Pop Awards w kategorii „Best Rookie Artist of the Year” (zdobytą wcześniej m.in. przez Tove Lo).

Teraz debiutuje świetnym „Your River”, który przywodzi mi na myśl połączenie wokalu Lany del Rey z Dolly Parton, oraz nowoczesną produkcję. Już niedługo ma ukazać się debiutancka EP-ka tej wokalistki, songwriterki i producentki.

  • Antoni Bastyla

    Sporo tego alternatywnego art-popu u Ciebie, widzę, że skradł serce. Skojarzenie z Dolly Parton – hardcore’owe, ale przy okazji, ciężko się nie zgodzić.

    Mówiąc o tym – znasz może tę dziewczynę?

    • Ostatnio dużo w tej materii dobrego, szczególnie na północy Europy. Oczywiście rzeczywitość zweryfikuje, kto zostanie z nami na dłużej, bo jeden udany singiel nie decyduje jeszcze o niczym.

      Co do podrzuconego materiału – wokal mocny i ciekawie brzmiący, ale ja zaaranżowałbym melodie inaczej. Bardziej w stylu Grimes, bo możliwości są.