Kolaboracja mocno rozpoznawalnych artystów, to w obecnych czasach rzadkość. A co, jeśli jednego dnia, pojawiają się takie dwie? Posłuchaj Alicii Keys (prod. Kaytranada) oraz Bonobo feat. Nick Murphy.

Mamy dzisiaj Dzień Wielkich Kolaboracji. I to naprawdę wielkich, bo zaangażowani w nie artyści, to muzycy, którzy, albo wydali świetnie przyjęte płyty w 2016, albo przygotowują się do puszczenia w świat swoich nowych wydawnictw.

Bez wcześniejszej zapowiedzi, pojawiła się kolaboracja Alicii Keys oraz Kaytranady. Utwór, zatytułowany “Sweet F’in Love”, został wyprodukowany przez Kanadyjczyka, który kilka miesięcy temu wydał “99,9%” i osadzony jest dość mocno w jego brzmieniu – słodkim, momentami prostym i bardzo przypominającym uliczne beaty. Towarzyszy mu cudowny wokal supergwiazdy, która próbuje zamieszać swoją nową muzyką i wizerunkiem. Sprawdź, co powstało z tej współpracy.

Drugim dzisiejszym połączeniem magicznej twórczej aury jest duet Bonobo – Nick Murphy. Ta kolaboracja została zapowiedziana kilka dni temu oficjalnie, choć od dłuższego czasu było wiadomo, że panom jest ostatnio po drodze. Najnowszy album doświadczonego Simona Greena, “Migration” wpadnie w nasze ręce już w nadchodzący piątek (13/01), ale muzyk z Brighton postanowił pokazać nam jeszcze jeden kawałek z płyty, która tuż tuż. Po kompozycjach “Kerela” i “Break Apart” (razem z duetem Rhye), przyszła pora na numer z kolejnym męskim wokalem.

Tym razem Australijczyka, na którego drugi krążek też czekamy z utęsknieniem. “No Reason” to siedem i pół minuty deep electro z długimi wokalnymi popisami ex-Cheta Fakera. Jeśli spodobało Ci się to, co Murphy prezentował w “Stop Me (Stop You)”, to ta kompozycja jest zdecydowanie dla Ciebie.

Które połączenie podoba Ci się bardziej?