Pan od Muzyki

All The Single Ladies… and More

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kobiet chciałbym oddać hołd wszystkim artystkom, które pojawiły się na blogu oraz wszystkim paniom, które tutaj zaglądają.

Jakiś czas temu, jeden z czytelników bloga, zapytał mnie, czy przygotuję kiedyś playlistę, na której znajdą się wszystkie piosenkarki, które zagościły w moich wpisach. Potraktowałem to jako dobry pomysł na przyszłość. Z okazji Dnia Kobiet 2016 wracam do tej idei i chciałbym uhonorować wszystkie cudowne damy, które tutaj zaśpiewały i które czytają moje artykuły o muzyce.

Podejrzewam, że to miejsce w ok. 70% wypełnione jest dźwiękami tworzonymi przez kobiety lub przez damskie głosy dopełnianymi. Po prawie dwóch latach wyszukiwania, pisania i tworzenia playlist, w jednym miejscu zebrałem wszystkie projekty, których siłą napędową są panie. Obowiązuje jedna zasada: znalazły się tutaj wyłącznie solistki lub projekty mocno kobiece, które otrzymały “wpis dedykowany” czyli wspomniałem o czymś więcej niż nazwisku lub nazwie. Na mega-ultra-super-playliście znalazło się aż 95 utworów (na Spotify 85, brakuje niestety polskiej muzyki), a całość trwa 6 godzin. Wiem, że to sporo, ale od maja 2014 upłynął już szmat czasu.

Znajdziesz tutaj artystki, duety i zespoły, których rdzeń stanowią utalentowane artystki, a które podziwialiśmy w Nowych Dźwiękach, Polskich Dźwiękach czy artykułach pochwalnych innego typu. Wszystkie kompozycje zostały umieszczone w kolejności pojawienia się u Pana od Muzyki.

Dziękuję wszystkim piosenkarkom, performerkom i instrumentalistom, a także każdej czytelniczce. Cieszę się, że możemy wzajemnie się inspirować.

Aby przejść do playlisty, wystarczy kliknąć w banerek.

All The Single Ladies SCAll The Single Ladies Spotify

Scroll Up