Ashe to artystka z północnej części Kalifornii, której debiutancki singiel “Used To It” ukazał się w połowie 2017 roku i został naprawdę dobrze przyjęty. Nie byłem przedkonany do pierwszego utworu wokalistki z San Diego, ponieważ, chociaż jej wokal jest dość charakterysty, o tyle sama kompozycja brzmiała, jak bardzo standardowy electropopowych utwór, wyróżniający się jedynie hookiem. Teraz możemy posłuchać kawałka “Girl Who Cried Wolf” i mamy przełom – świeża mieszanka indie opopu z zaskakującymi gitarowymi riffami i nieziemsko chwytliwą melodią.

Wytwórnią Amerykanki jest Mom+Pop, dlatego zakładam, że właśnie w tym kierunku zmierzać będzie twórczość Ashlyn Willson, bo jej label znany jest z pomagania artystom w wypracowywaniu ciekawych połączeń popu i brzmień opartych na giarze.

Singer-songwriterka pracowała nad nowością razem z Freddym Kennettem z Louis the Child, Imadem Royalem i Rogétem Chahayedem (odpowiedzialnym za “Broccoli” D.R.A.M.-a czy “Bad At Love” Halsey).

Posłuchaj “Girl Who Cried Wolf” w wersji studyjnej oraz live – Ashe znalazła się na liście 20 artists to watch 2018 prezentowanej przez Vevo dscvr.