Piękne kobiece głosy, kompozycje przepełnione świeżymi pomysłami i projekty, które mogą eksplodować lada moment. Trzy panie, trzy utwory – każdy z nich odrobinę inny. Każdy wyjątkowy.

Posłuchaj debiutanckiego utworu Asukal, kompozycji zapowiadającej album Lyves oraz kolejnej dawki brzmieniowego piękna od Melis. Całość w słodko-nostalgicznym sosie.

Asukal – How It’s Gonna B

“How It’s Gonna B” to pierwszy singiel Asukal, artystki i producentki, która tworzy słodkie kompozycje, w oparciu o ciekawe trzaski, zgrzyty i muzyczne kleksy. Jej pseudonim po filipińsku znaczy “cukier”. Raquel Undheim mieszka na nowojorkim Brooklynie i przygotowuje się do wydanie EP-ki nakładem wytwórni Screenager Music.

Tworzone przez nią dźwięki nasuwają skojarzenia z electro popem artystów z PC Music, czy słodkich melodii w stylu Yumi Zouma, ARY lub nawet Sigrid.

Lyves – Holding Back

Pamiętasz Lyves? To ta Brytyjka, która wydała fantastyczną “Like Water” EP, i która supportowała Coldplay podczas koncertu w Warszawie. Teraz Francesca Bergami rozpoczyna kolejny etap swojej muzycznej przygody – wydaje singiel “Holding Back” i pracuje nad debiutanckim albumem.

Po stadionowej trasie trzeba wrócić do rzeczywistości i zmierzyć się z upływającym czasem oraz ranami, które nie chcę się goić. Lyves mówi tak o sensie utworu: “Holding Back is about the realisation that, although time passes, some things can take a little longer to move through… it’s about the process of letting go”

Delikatna kompozycja nie odbiega bardzo od poprzednich utworów. Bazuje na trip hopowych, równych uderzeniach, klasycznych dźwiękach fortepianiu, odrobinie smyczków i pięknym, bogatym i przejmującym wokalu. Wiemy już także, że kolejny kawałek artystki, “Cover Me”, pojawi się w październiku. Warto czekać.

Melis – Sober (Over You)

Z Melis spotykamy się co jakiś czas, gdy tylko ukazuje się jej nowy utwór. Słuchaliśmy debiutu “Love Song Idea”, wzdychaliśmy przy “Flower”, a teraz będziemy się rozkoszować “Sober (Over You)”, a już niedługo całą “Parallels” EP.

Melis Soyaslanova, urodzona w Czechach, posiadająca korzenie tureckie, była jeszcze do niedawca częścią duetu IYES, ale postawiła na solową karierę. I w tym momencie wydaje się, że to była słuszna decyzja. Melancholijne melodie, wzbogacone o nietuzinkowe wykończenia i zwiewny głos – tak można streścić dwie poprzednie kompozycje.

Teraz, w “Sober (Over You)” do tej trójki dochodzi kilka retro synthowych warstw i chwytliwe perkusjonalnia. To najbogatsza piosenka z dotychczasowo wydanych, zachowująca nadal wielką delikatność.