Pan od Muzyki

Aurora – Conqueror

Aurora zdradza nam drugi singiel z nadchodzącego debiutu “All My Demons Greeting Me As A Friend”. Jest nim utwór “Conqueror”, czyli najweselsza kompozycja w dorobku 19-letniej Norweżki.

Do 11 marca 2016 roku, czyli dnia wydania “All My Demons Greeting Me As A Friend”, pierwszej płyty długogrającej w dyskografii Aurory Aksnes, pozostało jeszcze trochę czasu, ale młoda dama z Bergen postanowiła zaskoczyć nas kolejnym utworem-singlem w wersji studyjnej. Po bardzo nieudanej, prze-masterowanej wersji “Murder Song”, która była singlem numer jeden, przyszedł czas na ciepłą, wesołą i skoczną piosenkę. Zupełne przeciwieństwo naturalnego środowiska artystki.

“Conqueror” grany jest przez Aurorę i jej zespół od samego początku występów live, czyli wiosny 2014, ale dotychczas mogliśmy usłyszeć go wyłącznie na amatorskich filmach z koncertów. Dzisiaj, to wszystko się zmienia, bo za pośrednictwem i-D odbyła się jego oficjalna premiera.

Oczywiście nie wyzbywamy się tutaj mroczności i baśniowości tak zupełnie, tekst i mocny synth nam na to nie pozwala, ale ekspozycja bębnów na pierwszym planie, rozluźnia klimat kompozycji. Wysoko śpiewająca Aurora również sprawia, że chcemy się delikatnie uśmiechnąć, mimo niewesołego tekstu.

Co ciekawe, utwór brzmi praktycznie 1:1, jeśli chodzi o wersję koncertową, a przecież wiem o czym piszę! I aż przypomina mi się obraz Aurory skaczącej z mikrofonem pomiędzy swoimi muzykami.

Posłuchaj “Conqueror”, bo to świetny utwór na rozpoczęcie udanego popołudnia!

Jeśli chcesz zobaczyć wideo do tego utworu, które opublikowane zostało 16 lutego, klikaj.