Pan od Muzyki

Drugi singiel z “The Altar” ujawniony / Banks – Gemini Feed

Banks udostępniła drugi singiel z nadchodzącej płyty “The Altar”. “Gemini Feed” nawiązuje dźwiękami do kompozycji z “Goddes”, ale zachowuje przy tym styl dwóch ostatnich utworów – “Better”, które było momentem przejściowym, i “Fuck With Myself”, które poznaliśmy kilka tygodni temu.

Nie mogłem wysiedzieć w miejscu. Jak co poniedziałek sprawdzałem, co BBC Radio 1 przygotowało na ten tydzień w swoich wieczornych audycjach. Okazało, że we wtorek pojawi się drugi singiel z nadchodzącej płyty Banks, która cztery dni temu zyskała oficjalny tytuł “The Altar” i piękną, skromną okładkę, na której pojawia się sama Jillian w wersji saute. Zacząłem się ekscytować.

Dzisiaj, tj. we wtorek, przez przypadek wpadłem na informację o tytule nowego utworu. Okazało się, że nosi on tytuł “Gemini Feed” i gdzieś za rogiem, po kolejnym kliknięciu, można go odsłuchać, bo wyciekł na kilka godzin przed premierą. Moja ekscytacja osiągnęła poziom graniczący z wybuchem.

gemini feed tweet

Okazało się, że tweet Jillian z 29 lipca, to nic innego jak trzy wersy tekstu nowego utworu.

Just admit it that you wanted me smaller
If you woulda let me grow
You coulda kept my love

Ładna zapowiedź nowego singla, prawda?

Premiera utworu odbyła się tak, jak wszystkie tego typu wydarzenia w BBC Radio 1, w programie Annie Mac o 7:30 PM BST, czyli o polskiej 20:30. Po pierwszym airplay’u, Banks powiedziała kilka zdań o “Gemini Feed” i nadchodzącej płycie.

Wszystko wygląda bardzo obiecująco. Chciałbym dowiedzieć się czegoś więcej o samym procesie tworzenia, bo na razie, Jillian jest bardzo oszczędna, nawet, jeśli wydaje się nam, że zdradza wiele szczegółów. Na obszerniejsze informacje musimy niestety jeszcze poczekać.

Wiemy jedynie, że “Gemini Feed” zostało wyprodukowane razem z Sohnem, w którym Banks współpracowała przy “Waiting Game”. Banks sprawia wrażenie o wiele pewniejszej i wiedzącej, co chce przekazać teksami i muzyką. Twierdzi, że to jej czas i chce wyjść do przodu i znaleźć swoją przestrzeń, a nie, tak jak wcześniej, ukrywać się gdzieś w głębi. Czy tylko mi wydaje się, że zapowiada się świetny album?

Do ciekawej obserwacji doszło twitterowe konto Banks France, które porównało fragment “Gemini Feed” ze słowami “Someone New”, utworu w debiutanckiej płyty Jillian. Bardzo możliwe, że najnowszy singiel jest odpowiedzią na tamtą kompozycję.

And now I am supplying you the time and space
To let you grow into the person that I know,
That I know you can be
And I can be one too / (Someone New, 2014)

But admin that you wanted me smaller
If you would have let me grow
You could have kept my love / (Gemini Feed, 2016)

Okazuje się, że iTunes zdradził nam już także tracklistę albumu “The Altar”, który pojawi się 30 września 2016. Trzynaście (na pewno) cudownych kompozycji, wydanych, tak samo jad debiut Amerykanki przez Harvest Records, tylko dla nas. To będzie piękny piątek!

The Altar Tracklist

Jeśli masz ochotę na pre-order “The Altar”, klikaj tutaj. Ja poczekam na możliwość zamawiania fizycznej wersji albumu. Wyczuwam zakup winyla – zdecydowanie :)

A teraz wracajmy do słuchania “Gemini Feed” naprzemiennie z “Fuck With Myself”.