Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 64/100: Blank Brothers

Blank Brothers kłamią już od momentu gdy ich spotykasz – wcale nie są braćmi! To trójka dobrych kumpli – Phil Stapleton, Jon Fricchione i Conor Garrison. I nic nie wspominają, że pochodzą z Boston, Massachusetts!

Oni sami w pracy muzycznej przedstawiają się jako bracia Blank: Phil, Jon i Conor. Nazywają się także entuzjastami sampli, wyrafinowanymi nagrywaczami i dobrymi w pozowaniu do zdjęć z poważnymi minami. Ile jest w tym prawdy? Rozpoczynamy weryfikację!

blank brothers why so serious
Czy wyglądają tutaj na poważnych?

Blank Brothers znają się od szkoły średniej i to właśnie wówczas zaczęli razem grać. Prawdopodobnie także od czasów Haj Skula miłują się w trudnych słowach – pragną odnaleźć sposób na stałość i koherentność w muzyce – oraz podejściu filozoficznym do rzeczywistości – dzielą pragnienie eksplorowania nowych muzycznych krajobrazów. W języku polskich szczególnie to drugie zdanie brzmi dziwacznie.

Tworząc muzykę rzeźbią i odwzorowują w niej siebie. Przygotowują także odpowiednie składniki i składają własne sample, by powstało coś czego jeszcze nie smakowałeś i nie czułej. Właśnie z tych potrzeb narodził się pomysł zespołu i materiał na debiutancki album.

Po raz pierwszy napotkałem ich chwilę po publikacji utworu “Temper”, który promuję pierwszą płytę braci Blank.

Soulowy wokal, dobry bas, niezwykle interesujący rytm i bardzo intymne podejście do dźwięków. Zadebiutowali w czerwcu tego roku, a ich pierwszy krążek nosi tytuł “Fade Soul”.

FacebookSoundCloudTwitterBandCamp

Scroll Up