Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 91-95/100: Caitlyn Scarlett, Emilie Nicolas, James Bay, Rhodes i Zella Day

Wielkimi krokami zbliżamy się do końca tegorocznej serii “Nowe Dźwięki”. Zanim jednak rozstaniemy się z najbardziej obiecującymi, młodymi artystami na kilka miesięcy, poznamy kolejną dziesiątkę.

Rozpoczynamy od piątki świetnych solistów. Ich głosy i muzyka zaskoczą i rozmarzą. Nie zapomnij tylko z wrażenia doczytać do końca! :)

91. Caitlyn Scarlett

caitlyn scarlett walsby

Caitlyn-Scarlett Walsby to osiemnastoletnia Brytyjka, która do zdobywania popularności w branży muzycznej wykorzystuje jedynie swoje imiona. Mieści się gdzieś pomiędzy fajnie brzmiącym popem, a indietroniką.

Dość szybko udało jej znaleźć się wśród dobrze rokujących artystów tego roku. Nagrała już nawet sześcioutworową EP-kę, zatytułowaną “Jurassic Jukebox & Other Drugs”. Dość abstrakcyjnie i zmyślnie.

Specjalnie dla Ciebie, jeszcze gorący teledysk do utworu “Sunset Cigarette”.

A poniżej do odsłuchania cały minialbum artystki.

FacebookSoundCloudTwitterYouTube

92. Emilie Nicolas

emilie nicolas

Norweska piosenkarka i kompozytorka. Jej debiutancki album “Like I’m Warrior” dostępny jest od 29 września 2014. Pniżej fantastyczny utwór “Grown Up”. Połączenie świetnego wokalu i tradycji muzycznej i dużą dawką nowoczesnej produkcji. Świetny klimat i temat.

FacebookSoundCloudStrona internetowa

93. James Bay

james bay

James to młody singer-songwriter z Hitchin, miasteczka oddalonego 50 km od Londynu. Jego kariera rozpoczęła się na dobre w 2013 roku, kiedy to wydał pierwszy minialbum “The Dark Of The Morning EP”.

W tym roku pokazał publiczności drugą EP-kę, “Let It Go” i na dobre rozpoczął koncertowanie. Połączenie folku, popu, odrobiny country. Wszystko bardzo smakowite.

Dla Ciebie utwór, który zwiastuje trzecią epkę Jamesa – “Hold Back The River”.

FacebookSoundCloudSpotifyTwitterYouTubeStrona internetowa

94. Rhodes

Rhodes

Rhodes to nie artysta z greckiej wyspy Rodos, ale David Rhodes, mieszkaniec podlondyńskiego Hitchin. Tego samego z którego pochodzi James Bay, artysta wcześniejszy. Przypadek? Na pewno nie w materii muzycznej.

David tworzy przejmujące folkowe dźwięki – ma na swoim koncie “Raise Your Love EP” (październik 2013) i “Morning EP” (maj 2014). Potwierdzeniem jego talentu może być fakt, że w tym roku wybierał się na wspólne trasy koncertowe z Benem Howardem, Daughter i London Grammar.

Za kilka dni pojawi się jego kolejny minialbum “Home EP”.

FacebookSoundCloudSpotifyTwitterYouTubeStrona internetowa

95. Zella Day

zella day

Dzisiejsze zestawienie solistów zakończymy młodą damą. Zella pochodzi z Phoenix w Arizonie, ale do rozwoju wybrała jedyne słuszne miasto czyli kalifornijskie Los Angeles. Panna Day wychowywała się wśród muzyki i… kawy. Jej rodzice są właścicielami kawiarni, w której artyści dają występy na żywo.

Zella kilkukrotnie pokazywała swoje ponadprzeciętne umiejętności – pięknie scoverowała “Seven Nation Army” The White Stripes, by błyskawicznie przejść do autorskiego repertuaru.

Jej pierwsza, self-titled EP-ka ukaże się już 21 października 2014 roku. Nie znaczy to, że nie możesz poznać jej głosu – Day wydała już kilka bardzo dobrych singli.

FacebookSoundCloudSpotifyTwitterYouTubeStrona internetowa

Na teraz to wszystko. Przed nami już tylko jeden odcinek Nowych Dźwięków 2014. Jeśli chcesz przejrzeć poprzednie teksty – zajrzyj tutaj. A teraz ciesz się muzyką!

Do przesłuchania!