Duet Coals prezentuje nowy utwór z nadchodzącego albumu, w którym wspomina małe radostki lat dziecięcych. Posłuchaj “Lato2002” i przypomnij sobie letnie festyny, paczki Lays z tazosami oraz szum morza podczas kolonii.

Kto obserwuje to, jak rozwija się śląski duet Coals, świetnie wie, że już od jakiegoś czasu artyści wplatają w swój muzyczny wizerunek stylistykę VHS i polską garderobą przełomu lat 90. i 00. Dlatego nikogo nie dziwi, że także ich teksty i wideoklipy starają się wpisywać w ten schemat. Najświeższym przykładem tych działań jest utwór “Lato2002”, który Kasia Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski właśnie opublikowali. Razem z klipem stworzonym z prywatnych, archiwalnych nagrań.

Coals przygotowują się do wydania debiutanckiej LP, a “Lato2002” jest kompozycją, która na pewno znajdzie się na albumie. Wracają w niej do wspomnień dzieciństwa, może nie tak kolorowego jak w zachodnich magazynach, ale równie radosnego. I przede wszystkim prawdziwego.

Nowość brzmi, jak ich cały repertuar – chłodno, mrocznie i bardzo delikatnie. Z tą różnicą, że tym razem, znajdziemy sporo brzmienia akustycznego i piękną gitarę w outro.

“Lato2002” jest kolejnym zwiastunem płyty, następującym po “RAVE03′”, utworze opublikowanym w grudniu 2016 roku. Nie mamy jeszcze konkretnych informacji i dat, ale można zakładać, że debiut Coals pojawi się jeszcze w pierwszej części tego roku.