Pan od Muzyki

Poznaj DD Walkera. Czy tak brzmi nowe wcielenie Phila Collinsa?

DD Walker przywraca do życia vintage pop. W jego muzyce dostajemy wszystko, tego można oczekiwać od tej muzyki. Świeże spojrzenie na dźwięki lat 80. to wszystko, czego potrzebujesz!

Nie ma niczego lepszego na poprawę nastroju, niż odrobina dopracowanego synthpopu. DD Walker, Amerykanin stacjonujący w Nowym Jorku, kontynuuje zapoczątkowaną przez Francis and the Lights nową tradycję odrestaurowywania stylistyk i przywraca do życia piękny vintage pop w stylu Phila Collinsa, czy wczesnego Stinga.

Miękki wokal, piękne melodie i ta charakterystyczne głębokie bębny. Jego najowszy singiel “Psychic Twin” udowadnia, jak ciągle świetnie słucha się tych dźwięków. A to już trzeci utwór DD Walkera wydany oficjalnie.

Pełny emocji, ciepły wokal, melodie wpadające w ucho od pierwszych sekund, a także bogactwo aranżu, który jedczocześnie nie jest przytłaczający. Zostałem zaskoczony tymi dźwiękami, bo nie spodziewałem się, że ktoś będzie jeszcze w stanie zaintrygować mnie takim zestawem.

Pierwszym kawałkiem wydanym przez DD Walera było “Malibu” z lipca 2018, które brzmi tak, jak sugeruje tytuł. To piękny wave’owy klimat, pełen słońca, piasku i ciepłej wody. Buja od samego początku, aż do końca!

I was ready to fight the sea and go to sleep!/When the coast is clear!

We wrześniu ukazało się jeszcze “Do You Miss It”, które na początku przypomina bardziej współczesne popowe kompozycje z zaśpiewami w stylu “woohoo”, ale już po kilku chwilach zaczynamy dostrzegać zmianę. I to na lepsze! Perkusja w refrenie przyspiesza i harmonijne uderzenia w bębny powodują, że nie mogę powtrzymać się przed rytmicznym tupaniem. Całość płynie niezwykle gładko, a wszystko dopieszcza głos artysty.

Czym jeszcze zaskoczy nas DD Walker? Mam nadzieję, że w zanadrzu ma choć kilka niespodzianek. Bardzo chętnie posłuchałbym całego albumu, wydanego w takim klimacie. Idealnego na każdą okazję – na spacer w słoneczny dzień, na chwilę z książką, przy kawie, czy też zabawę na plaży z przyjaciółmi. Czekam na więcej!

Scroll Up