Pan od Muzyki

Projekty, które musisz poznać w tym tygodniu: Felix Cartal, YOG$, Ayelle, Maydar, Constine & Moir

Czas poodkrywać nowych artystów w 2018 roku! Mam dla Ciebie 6 nowości od artystów, którzy rozpoczynają swoją przygodę z projektami. Coś dla każdego, choć oczywiście wszystko utrzymane w bardzo przyjemnych klimatach. Tak, jak zawsze!

Trzy artystki ze Szwecji, jedna z Wielkiej Brytanii oraz dwóch producentów z Ameryki Północnej. Warto przeczytać i przesłuchać! Daj znać, kto zostanie z Tobą na dłużej!

Felix Cartal – Runaway feat. REGN

Kanada / house, electronic, EDM

Felix Cartal przewija się wokół artystów, którymi jestem zainteretowany dość dość często. Ale zawsze coś przeszkadzało mi w tych kompozycjach. Tym razem, przy wydatnym udziale REGN, producent stworzył naprawdę ciekawy kawałek. “Runaway” to taneczny beat, świetnie spasowany wokal i świeży feeling. Wszystko w bardzo ciekawej stylistyce House/EDM.

YOG$ – Forest Fire feat. Alayna & Healy

USA / alter-R&B, electro pop, chill

YOG$ to amerykański producent z Michigan, który wciąga nas w świat ciepłych, szczegółowych kompozycji, które brzmią lo-fi’owo, jak gdyby produkowane od niechcenia. Najnowszy utwór “Forest Fire” powstał z udziałem Alayny i Healy’ego, najczęstszych “współpracowników” Amerykanina.

Ayelle – Boy

Szwecja / downtepo electronic, R&B, electro soul

Ayelle pojawiła się już na blogu, przy okazji duetu z AKAY, ale dopiero dzisiaj zawitała w solowym utworze. Szwedka irańskiego pochodzenia zaprzęgła do pracy producenta Sevdalizy, Mucky’ego i powstał z tej pracy pyszny chleb. Smukły, ciepły głos, prosty beat, świetnie podkreślający łagodną melodię. Całość brzmi jak kołysanka dla dorosłych.

Utwór wydany został przez Majestic Casual Records i podobno Ayelle szykuje się do wydanie EP-ki.

MAYDAR – Taxi

Szwecja / electro pop, R&B, soul

Niezwykłe połączenie – ciepło aranżacyjne R&B i bardzo skandynawskie podejście do muzyki, w którym liczy się doskonałość w każdym elemencie produkcji. Do tego ciepły wokal i całość, odrobinę przypominająca styl SZA. Szwecko-irlandzka wokalistka Alexandra Shanahan wydaje drugi singiel “Taxi”, który brzmi bardzo słodko, ale jednocześnie wyczuwa się w nim nordycki chłód. Bardzo interesująca mieszanka.

Constine – Die

Szwecja / electro pop, dark electronica

Debiutancki utwór szweckiej wokalistki, tekściarki i producentki Hanny Lindgren, występującej jako Constine. W swoim brzmieniu miesza elementy znane z dźwięków The Knife czy CocoRosie i dodaje do nich niezwykły, bardzo intensywny i świetnie brzmiący wokal. Jest mrocznie i ciężko, ale bardzo eterycznie. “Die” jest zapowiedzią debiutanckiej EP-ki, na której znajdą się trzy utwory.

Jej materiał ukazuje się nakładem O:KTO Records, wytwórni, którą sama założyła, by wydawać siebie tak, jak chce.

Moir – I Can’t Bleed

Anglia / melancholic pop, cinematic pop, dark pop

Drugi singiel Sarah Moir, która na scenie prezentuje się po prostu jako Moi, to jedyna w tym zestawieniu propozycja z Wysp Brytyjkich. Londynka pięknie lawiruje pomiędzy ciężkim beatem, a łagodną, ale mroczną melodią, dodają anielski, melancholijny wokal. “I Can’t Bleed” to orzeźwienie o poranku i mroczna ballada na dobranoc.

Dla Ciebie to ciągle mało? Chcesz więcej świetnej, nowej muzyki? Nie ma problemu! Klikaj i odpalaj moją playlistę Neuzik, która aktualizowana jest co tydzień, byś mógł odkrywać kolejnych świetnych artystów!

Scroll Up