Pan od Muzyki

Emma Jensen – Closer

Emma Jensen debiutuje utworem “Closer”, chłodną kompozycją o oddalaniu się od siebie, która wspierana jest przez jej słodki, dziewczęcy głos.

Emma Jensen to 21-letnie Norweżka z Oslo, która własną muzykę zaczęła tworzyć zaledwie dwa lata temu. 17 lutego 2017 wydaje swój pierwszy singiel “Closer” nakładem Majestic Casual Records.

Popowy z zewnątrz, nasycony prostym beatem i samplami. Jednak nie to jest najważniejsze w “Closer”. Tutaj liczy przede wszystkim głos młodej Emmy. Wysoki, słodki, kuszący i świetnie dopełniający chłodną warstwę muzyczną. W tej kompozycji znajdziesz jeszcze jeden smaczek: nadchodzi on dopiero po dwóch minutach, gdy odzywa się gitara.

Wokalistka i producentka tak mówi o debiutanckim utworze: Closer is about the feeling when you know you’re about to drift away from/loose someone, but you really want to hold on and let the person know that you’ll give it all to make things work. It all started with me just playing around in logic, making a reversed piano reverb. The rest of the beat along with the vocal chops and a verse came along pretty quick. I finished a rough idea of the song the same day, but then I didn’t work on it for weeks. It wasn’t until I started to show it to a couple of people that I thought it could be something. I went back and produced the rest of the track and the rest of the lyrics sort of came naturally.

Emma Jensen, wielka fanka twórczości Johna Mayera, sama stworzyła i w całości wyprodukowała ten utwór. To także spory atut.

Posłuchaj “Closer” i przenieś się na chwilę w inny brzmieniowy wymiar.

Scroll Up