Pan od Muzyki

EXES – The Art Of Saying Goodbye EP / Słodkie brzmienia i twarde rozstania

Brzmienie kalifornijskiego popu. EXES rozpościerają bajkowy klimat, ale nie wszystko w ich muzyce mówi o ideale. Życie nie jest do końca takie doskonałe. Dlatego powinniśmy być biegli z sztuce mówienia “żegnaj”.

Szukasz doskonałego, delikatnego popu z domieszką elektroniki? Mam coś w sam raz dla Ciebie. EXES robią pop z wysokiej półki. Łagodne dźwięki, gładki wokal z wyjątkową barwą i lekka nostalgia. Dużo w tym high schoolowego klimatu i brzmienia świetnie nadającego się na podkład emocjonalnych scen seriali o życiu nastolatków. Na wyobraźnię działa idealnie.

Duet z Venice Beach w Los Angeles tworzą wokalistka Allie McDonald i producent Mike Derenzo, którzy pracują ze sobą już od jakiegoś czasu, a poznali się na Loyola Marymount University. Na początku 2016 wydali “Grey”, ale najlepsze dopiero nadeszło. 7 października ukazała się ich debiutancka EP-ka The Art Of Saying Goodbye, zawierająca sześć kompozycji, cztery z nich zostały opublikowane już wcześniej, ale nie ma to większego znaczenia.

Muzykę EXES poznałem dokładniej przy okazji “twentythousand”, najpopularniejszej kompozycji kalifornijskiej pary, która cechuje się pięknymi chórami, barwiącymi tło, łagodną atmosferą i dobrą produkcją.

Moim ulubionym kawałkiem projektu (a także pierwszej EP) jest “Dear, Home”, które ujrzało światło dzienne miesiąc temu. Otwarcie samplami wokalu Allie i szybkie przejście do fraz zakończonych wokalizami – chwyciło mnie od razu. Ponadto, to jak McDonald używa w tym numerze głosu, zakrawa o ponadczasową formułę tworzenia chwytliwych, wokalnych hooków w pop kompozycjach. Połączenie delikatnego electro popu z beatem z muzyki basowej, pokazuje, że Derenzo zna się na rzeczy.

Najnowszym singlem, promującym już The Art Of Saying Goodbye EP jest “Sherman Oaks”. To ponownie pop najlepszego sortu. Nie udający niczego, czym nie jest i nie silący się na bycie super odkrywczym. To przyjemna muzyka z doskonale dobranym głosem i dobrze przemyślaną produkcją.

O czym jest ten utwór? “Napisałam ‘Sherman Oaks’, gdy byłam zdesperowana i miałam złamane serce, kilka miesięcy temu, w środku nocy. Musiałam stworzyć tę piosenkę, by się wewnętrznie uleczyć. Zakochałam się szybko i mocno w kimś nowym, a gdy musiałam odpuścić, nie mogłam. Jako artyści, nie boimy się pokazywać naszego życia, odsłaniać naszych przeżyć. Ta kompozycja jest bardzo prawdziwa.” – Tak opowiada Allie McDonald.

Cały mini album jest przesiąknięty podobnym przekazem. Odrobinę infantylnym, rzeczywistość to idylla w której coś zaczyna się psuć. Doskonały, słodki świat ulega deformacji. Ta świadomość, jeszcze mocniej podkręca atmosferę i czucie The Art Of Saying Goodbye EP.

Posłuchaj całości poniżej. Na SoundCloudzie lub Spotify.

exes-the-art-of-saying-goodbye

Scroll Up