Pan od Muzyki

Fickle Vibe / mroczny neo-soul dopracowany w każdym calu

Klasycznie prowadzonym zespołom coraz ciężej zaskoczyć słuchacza. Czasami jednak zdarza się i to. Przysłuchujemy się muzyce Fickle Vibe, który może w tym roku zamieszać na polskiej scenie.

Fickle Vibe to poznański zespół, który właśnie wydał debiutancką “Who Are We” EP. Skład pod wokalnym przewodnictwem Asi Fostiak ma do zaoferowania ciekawą mieszankę brzmień. Znajdziemy tutaj ciepłe gitary, kosmiczne synty, głebokie beaty i głos nasuwający skojarzenia z psychodelią, cięższym soulem, a nawet cinematic popem.

Zespół oprócz wokalistki uzupełniają: Jędrzej Weber (gitara), Krzysztof Gil (bass) i Tomasz Maciejewski (perkusja). Fickle Vibe mają na swoim koncie występy na podwórku krajowym, ale także odwiedziny w Niemczech czy Gruzji. Pięcioutworowy minialbum, o którym wspomniałem już wcześniej do kopalnia barw i klimatów. Wszystko bardzo spójne, a tak naprawdę każdy utwór przynosi nam coś nowego.

Tutaj znajdziesz Fickle Vibe: Facebook / SoundCloud / Spotify / YouTube

Ale jacy właściwie są Fickle Vibe? Mam dla Ciebie kilka zdań od samego zespołu.

Co tworzymy: świeżą i niespodziewaną mieszankę dojrzałego podejścia do eksperymentów na energetycznym neo-soulu, w którym nie brakuje przestrzennych i psychodelicznych momentów zabierających nas w kosmiczną podróż, ale też niejednokrotnie łamiącym sztampowe formy.

Od kiedy: od 2015 roku

Jakie plany: Właśnie zbliżamy się do premiery naszego pierwszego wydawnictwa  “Who are we” (19.02 premiera online), a także teledysku do singla o tej samej nazwie; a potem będzie już tylko z górki ;) trasa po Polsce, występy na festiwalach, a później… Europa!

Czego szukamy/potrzebujemy: promocji naszej muzyki, sponsorów, pomoc w bookingu koncertów w Polsce i zagranicą, pomoc w dotarciu do organizatorów festiwali.

Kto/co nas inspiruje: Unknown Mortal Orchestra, Hiatus Kaiyote, Badbadnotgood, James Blake, Moderat, Trentemoller, Atoms for Peace, kosmos, emocje, ludzie, małe zdarzenia.

Podoba Ci się to, co słyszysz i co przeczytałeś? Odpalaj EP-kę i wyczekuj koncertów w swojej okolicy!

Scroll Up