Już 25 września odbędzie się premiera najpopularniejszego na świecie symulatora sportowego produkowanego przez EA Sports. Mowa oczywiście o grze FIFA 15. Jak co roku Electronic Arts do samego końca zwlekało z opublikowaniem playlisty utworów, które pojawią się tegorocznej odsłonie i umilać będą graczom długie godziny spędzone przed konsolami i komputerami.

Wszystkie sportowe produkty EA słyną z dobrze dobranej tracklisty, ale seria FIFA wychodzi na przód stawki już od dobrych kilkunastu lat. To właśnie dzięki tej grze sam odkryłem kilka brzmień, które są ze mną do dziś. Dlatego odprowadzę pod same drzwi oznaczone frazą „FIFA 15 OST”.

Na wstępnie muszę przyznać, że specjaliści EA od doboru muzyki znów pozytywnie zaskoczyli. W edycji 2014 mogliśmy posłuchać aż 36 utworów, z czego ponad połowa pochodziła od rozwijających się nadziei sceny niezależnej (CHVRCHES, Naked and Famous, The 1975, Foals), znalazły się tam również kawałki znaczących postaci alternatywy (Nine Inch Nails, Portugal. The Man, Block Party, Vampire Weekend). Tym razem jest ich o pięć więcej – aż 41 kawałków, wśród nich usłyszymy m.in.: Vance Joya, Broods, Kwabsa, Elliphant, Jungle, Rudimental czy najnowszy utwór Kasabian.

Co ciekawe kilku artystów opublikuje w grze zupełnie nowe utwory, których nie można na razie usłyszeć nigdzie indziej.

Wszystkie utwory charakteryzują się przede wszystkim wielką dynamiką i energicznością, muszę świetnie komponować się z grą. Na szczęście EA przemyciło kilka interesujących i łagodniejszych popowo-folkowych kompozycji.

Przechodzimy teraz do elementu, który zapewne najbardziej Cię interesował. Nadszedł czas abyś zapoznał się z 30 utworami, które udało mi się uzbierać na playliście. Odpal widget, a przeniesiesz się do muzycznego świata gry FIFA 15.

FIFA 15 Soundtrack

Dodatkowo samo EA Sports stworzyło playlistę na Spotify, zawierającą trzydzieści dostępnych w tym streamingu utworów, które pojawią się w grze FIFA 15. Pełną listę utworów, także tych, których nie ma na obu listach znajdziesz tutaj.

Daj znać do myślisz o tegorocznej odsłonie i do przesłuchania!

 • Ojej, już nie pamiętam kiedy ostatnio grałem w FIFĘ… Ostatnio tylko PES 13 i to zmodyfikowane demo, bo więcej na moim laptopie już nie pójdzie. Ostatnia FIFA, w którą grałem to chyba 08, ale soundtrack był zawsze mocną stroną tej gry.
  Gdybym miał wskazać trzy utwory, które kojarzą mi się z FIFĄ to:
  – absolutny numer 1: Dogs – London Bridge: https://www.youtube.com/watch?v=ufJChBtbyE4
  – numer 2: Doves – Black and White Town
  – numer 3: Morrissey – Irish Blood, English Heart

  • FIFA to wielkie klasyki jeśli chodzi o muzykę: KoL, Fatboy Slim, Moby, Kasabian i Gorillaz (utwory dwóch ostatnich pojawią się i w tym roku) oraz przede wszystkim Blur.

   Dla mnie to przede wszystkim pierwsze spotkanie z Robyn (edycja 2006 albo 2007). Sam też przez braki sprzętowe już w FIFĘ nie gram, ale nie można zaprzeczyć – o soundtrack dbają jak mało kto :)