Flight Facilities to duet producentów, który oprócz ciągłego szukania nowych rozwiązań muzycznych, przywiązuje wielką wagę do swoich wideoklipów, zawsze prezentując niezwykłe historie. Pamiętasz pewnie “Clair De Lune”, “Crave You”, “Foreign Language” czy “Arty Boy”. Nie inaczej jest i tym razem – “Stranded” oferuje cudowną historię z nieoczekiwanym finałem, a do tego, FF zaprosili aż trzy projekty do współpracy. W nowym utworze usłyszych Georgię Nott z Broods, Saro i Reggie’ego Wattsa.

Utwór nagrany został na trzech kontynentach – James Nathan Lyell i Hugo Stuart Gruzman, czyli Flight Facilities, nadzorowali pracę z rodzinnej Australii; nowozelandzkie duo Broods, mieszka obecnie w Los Angeles, tak samo jak wokalista Saro i Reggie Watts, znany przede wszystkim jako komik i lider bandu z The Late Late Show with James Corden. Natomiast część instrumentów np. perkusjonalia, którymi zajęła się Stella Mozgawa z Warpaint, zarejestrowana została w Londynie.

Teledysk do “Stranded” nagrany został w pomieszczeniach zamkniętego więzienia w Sydney, a za jego ostateczny wygląd odpowiada reżyser Tom Noakes, który nadał obrazowi bardzo intymny charakter, choć całość rozgrywa się w przestrzeni bardzo publicznej, gdzie spotyka się wiele, bardzo skrajnych emocji. Co z tego wyniknęło? Na pewno bardzo niespodziewane zakończenie. Po raz kolejny klip FF to coś bardzo niezwykłego.