Pan od Muzyki

FreshFreshFresh czyli sprawdź, nie pożałujesz feat. Georgia, Dahlia Sleeps, LOVE SICK, Lolo Zouaï & alextbh

FreshFreshFresh! Tyle dobrej, nowej muzyki! Mam dla Ciebie nowości od Jorjy Smith, Georgii, Dahlia Sleeps, LOVE SICK, alextbh czy Lolo Zouaï. A nawet więcej!

Wszystko takie świeże, gdzie wsadzić nosa i czego posłuchać? Trudne wyzwania przed nami. Dlatego nie musisz tego robić, przygotowałem bowiem dla Ciebie zestawienie utworów, których wypada posłuchać. Nie pożałujesz, że poświęciłeś kilka minut na poczytanie i posłuchanie o tych kawałkach! Mamy tutaj sporą wariację dźwięków, ideai i backstory. Zanurz się w nowości i daj znać, kto przypadł Ci do gustu najbardziej!

Jorja Smith – On Your Own

No dobrze, Jorja nie wydała nowego utworu, ale opublikowała świetne wideo do “On Your Own” z debiutanckiego albumu “Lost & Found”. Jednak pomysł przedstawienia historii w postaci albumu ze sztuką (fotografią, obrazami i przypisami) i jego wykonanie zasługują na umieszczenie klipu w tym wpisie. A muzyka Jorjy, jak wiadomo, zawsze działa pozytywnie na organizm.

Georgia – Mellow feat. ShyGirl

Georgia po wydaniu debiutanckiego albumu (2015, Georgia), gdzieś zniknęła. Ostatnio nagrała utwór razem z HONNE, który znalazł się na ich drugiej płycie, ale to w zasadzie tyle. Teraz perkusistka, producentka i wokalistka wraca z gęstym i ciężkim kawałkiem, razem ze wsparciem ShyGirl. Jest instenstywnie i ciekawie, co obiecuje nam sporo na przyszłość. Całość przypomina mi odrobinę twórczość np. Nogi Erez. Ciekawy kierunek.

Dahlia Sleeps – Storm

Dahlia Sleeps naprawdę potrafią zaskoczyć mnie brzmieniem. Mają na koncie już dwie EP-ki (Breathe, 2017 i After It All, 2018) i wygląda na to, że nie planują się zatrzymać. Wydali kolejny piękny utwór “Storm”, który brzmi jak miks muzyki Lyves, Daughter i Haelos, a więc pięknego, nostalgicznego grania z odrobiną pazura. Klimat typowow jesienny, cudownie prowadzone frazy i dużo ambientowych dźwięków w tle. Wszystko składa się na doskonały utwór.

TÃLÃ – On Top

Przyznaję się, że nie wiem, co dzieje się z naszą Złociutką. Tyle czasu już minęło, a albumu ciągle nie ma. Na szczęście w miarę regularnie dostajemy nowości. Tym razem jest to “On Top”, trochę bardziej popowa kompozycja, z produkcją brzmiącą trochę jak Mura Masa. Bardzo przyjemnie, choć bez żadnego mocniejszego uderzenia. Ciekawi mnie, co z tego wszystkiego wyjdzie. Czekam i czekam.

alextbh – still mine

Pochodzi z Kuala Lumpur w Malezji, ma jedynie 21 lat, ale jest już bardzo doświadczonym artystą, przynajmniej, jeśli chodzi o Azję Południowo-Wschodnią. Otwierał koncerty m.in. Sevdalizy czy Clean Bandit, a teraz będzie próbował czarować nas swoimi klimatycznymi kompozycjami. Alextbh dzięki swojej muzyce chce opowiadać o życiu z perspektywy środowiska LGBTQ – sam żyje jako wyoutowany gej, co w bardzo konserwatywnej Malezji nie jest wcale takie proste. Jego muzyka po doskonale bujające połączenie popu, lekkiej elektroniki i R&B, co świetnie słychać w “still mine”.

LOVE SICK – Fever

Brytyjski duet eksperymentuje ostatnio dość intenstywnie. Pamiętasz “Bullet”? “Fever” jest zupełnie inną kompozycją – cięższą, głębszą, ale też brzmiącą pełniej. Refren tego kawałka mocno przypomina mi muzykę Sofi Tukker, mamy tu głęboki beat, melodię sączącą się z tyłu i kuszącą prowadzony wokal. Dark pop z electro. Jestem na tak. Tym utworem Julie i Shaun zapowiadają pierwszą “No Sleep” EP, która pojawi się niebawem.

Lolo Zouaï – For the Crowd

Lolo Zouaï  wypatrzyłem na początku tego roku, gdy wydała “Blue”. Od tamtej pory, co jakiś czas pojawiały się nowa muzyka jej autorstwa. Ostatnio nastąpiła intensyfikacja wydawnicza w wykonaniu Francuzki, mieszkającej od dłuższego czasu w USA. Kilka dni temu otrzymaliśmy “Challenge”, a teraz “For the Crowd”. Od początku swojej amerykańskiej drogi, Lolo wsółpracuje ze Steliosem, producentem odpowiedzialnym za jej brzmienie. Mam nadzieję, że z tej mieszanki popu, elektroniki i klimatów urban wyjdzie w najbliższym czasie coś dobrego.

To wszystkie propozycje w tym zestawieniu. Potrzebujesz więcej nowej muzyki? Nie ma problemu – zajrzyć do aktualizowanej co tydzień playlisty Neuzik na Spotify, kliknij obserwuj i już! Możesz także przejrzeć inne moje playlisty. Już niedługo będzie ich jeszcze więcej!