grandson – Blood // Water

Grandson to Jordan Benjamin, muzyk urodzony w New Jersey, wychowany w Toronto, a mieszkający obecnie w Los Angeles. Jeśli dobrze odczytuję poszlaki, urodzony w 1993. Muzyk rozwija swój projekt już od jakiegoś czasu, pierwszy utwór “Bills” pojawił się jeszcze w 2016, co chwilę zachwycając najróżniejszymi połączeniami stylistycznymi – pojawia się tutaj blues, grunge, house i trap, a wszystko zamknięte w electro rockowej powłoczce. Teraz możemy rozkoszować się najnowszym singlem grandsona “Blood // Water”.

Gdybym miał szukać porównań, najbliżej tej muzyce do Stephena czy Jimiego Charlesa Moody’ego, ale najnowszy singiel dodaje szczyptnę nowości, bo zostawia na boku blues rocka, który był do tej pory podstawą, na rzecz o wiele cięższych, elektronicznych brzmień z monstrualnymi dropami.

Na blogu pojawił się już przy okazji “Best Friends”, jego muzyka brzmiała świeżo już wóczas. Teraz, razem z “Blood // Water” na dłużej zagości w mojej świadomości. Mam nadzieję, że także w Twojej. Na koniec zgrabny kawałek artykułu o artyście.