Pan od Muzyki

Heather Jayne / z mdłego The Voice na elektroniczne wyżyny

Heather Jayne ma 19 lat i dopiero wystartowała w oficjalnym wydawaniem swoich utworów, choć tworzy muzykę od przeszło dziesięciu lat. Pochodzi z hrabstwa Berkshire, a można było zobaczyć ją w jednej z edycji brytyjskiego The Voice, w którym doszła do półfinału. Teraz postanowiła skupić się na solowej karierze.

W 2018 roku opublikowała już trzy kawałki, a podobno to ciągle nie koniec. Zaczęło się od “The Power”, które zostało przyjęte naprawdę dobrze.

Z jej muzyką zapoznałem się przy okazji drugiej kompozycji, “Let Me In”, którą pokazała, że ciągle można stworzyć coś ciekawego, w obrębie coraz mocniej ekspoatowanej stylistycki jaką jest indie electro. Mocniejszy beat i bardzo ładnie linie wokalu.

Teraz Heather Cameron-Hayes, bo tak brzmi jej pełne imię i nazwisko, proponuję nam trzeci utwór, który również daje nam coś bardzo przyjemnego i nastrojowego. Odrobinę Marian Hill, a trochę Astrid S. “Better Than This” to świetnie wyprodukowana kompozycja, która płynie powoli, ale w pewnym momencie przyspiesza i rozkwita.

Brytyjka powiedziała o utworze: “The song tells the story of the moment when you realise that you are giving more than you are getting back from someone, and you are tired of them treating you badly and under-appreciating you – its all about believing in your self worth and not letting people use and take advantage of you.”

Zainteresowany? W takim razie zaleczam czekać na EP-kę, bo podejrzewam, że to będzie kolejny krok Heather Jayne.

Scroll Up