Pan od Muzyki

Hyper #10: Katy B, Willow, Dua Lipa, Emma The Great i Bishat

Ostatni w 2015 odcinek podcastu Hyper. Sporo dobrych dźwięków i kilka tematów, które zainteresowały mnie w tym tygodniu: kiedy należy podsumować rok w muzyce i czy młode pokolenie tak bardzo różni się od poprzedniego?

Kolejny odcinek Hypera, pełen emocji, ciekawych okołomuzycznych tematów i świetnych dźwięków. Jak zawsze śledzimy to, co dzieje się na rynku muzycznym, zastanawiamy się czy podjęte decyzje są tymi słusznymi i podważamy sensowność utartych schematów.

Ten epizod rozpoczynamy z przytupem, sugeruję bowiem, że wielkie magazyny i portale muzyczne są głupie, wymazując właściwie grudzień z kalendarza i traktując go po macoszemu. Bardzo niesłusznie, jak przekonujemy się przy muzyce Archy’ego Marshalla i Willow Smith. 15-letnie córka Willa Smitha to również bardzo istotny temat, ponieważ obaliła niespodziewanie teorię ojca o młodych muzykach.

Następnie zagłębiamy się w życiorysy Duy Lipy i Emmy The Great. Oj, mają za sobą ciekawe doświadczenia! P’ARIS i Bishat to debiutanci, o których warto wspomnieć, szczególnie o tej drugiej, która dość dobrze zna się z Jose Gonzalezem. Na koniec oddajemy się Stephenowi, którego poznaliśmy w Hyperze #04.

Koniec Hypera #10 to wielka prośba do wszystkich tych, którzy słuchają podcastu, czyli przede wszystkim do Ciebie. Daj znać czy w takiej formie ma on sens i czy w ogóle chcesz słuchać tego typu materiałów audio. Być może rok 2016 zmusza nas do znalezienia innej formy komunikacji? Mam nadzieję, że pomożesz mi znaleźć drogę.

Lista utworów:

  1. Katy B x Four Tet x Floating Points – Calm Down
  2. Aurora – Lucky (Live)
  3. Archy Marshall f.k.a. King Krule – Easy Easy
  4. Willow – F Q-C #8
  5. Dua Lipa – Be The One
  6. Emma The Great – Dance w Me
  7. P’ARIS – Focus
  8. Bishat – Some Things
  9. Stephen – Crossfire
Scroll Up