Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 7/100: Jack Garratt

Dzisiaj przyszedł czas na szczęśliwą siódemkę w naszym zestawieniu Nowych Dźwięków. Zapoznamy się z Jackiem Garrattem, młodym panem z brodą. Jak można przeczytać na jego Twitterze: “Piszę jedną piosenkę w miesiącu”. To chyba prawda – na razie możemy posłuchać jego niezwykłego głosu tylko w dwóch kompozycjach.

W lutym 2014 roku Jack pokazał się światu utworem “I Couldn’t Want You Anyway” i od razu został dostrzeżony. Zauważono, że jego piękny, wysoki soulowy głos przypomina nieco Jamesa Blake’a i Jamesa Vincenta McMorrowa, a takie walory wokalne są w cenie.

Jack pochodzi z Little Chalfont, wsi pod Londynem, mieszka obecnie w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Podobno jego wokalną inspiracją jest Justin Vermon czyli lider projektu Bon Iver.

Na Garratta trafiłem przy okazji publikacji na jego SoundCloudzie drugiego utworu, w kwietniu tego roku. “Water” to numer zupełnie inny. Muzycznie agresywniejszy, gdzie subtelność głosu przeplata się z masywną linią basu, po raz kolejny ukazując podobieństwo do Blake’a. Soulowe zapędy Jacka i wysokie dźwięki gitary regulują całość, która płynie sama, jak gdyby nie potrzebowała kapitana.

Pozostaje tylko pytanie: kiedy płyta? Albo chociaż kilku utworowa EP-ka?

Edycja: 5/06/2014

Pięć dni po publikacji wpisu Jack publikuje nowy utwór na SoundCloudzie. Ze względu na niewielki odstęp czasu decyduję się na doklejenie go do wpisu. Warto, “Worry” jest dobre!

FacebookSoundCloudTwitterYouTube