Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 7/100: Jack Garratt

Dzisiaj przyszedł czas na szczęśliwą siódemkę w naszym zestawieniu Nowych Dźwięków. Zapoznamy się z Jackiem Garrattem, młodym panem z brodą. Jak można przeczytać na jego Twitterze: “Piszę jedną piosenkę w miesiącu”. To chyba prawda – na razie możemy posłuchać jego niezwykłego głosu tylko w dwóch kompozycjach.

W lutym 2014 roku Jack pokazał się światu utworem “I Couldn’t Want You Anyway” i od razu został dostrzeżony. Zauważono, że jego piękny, wysoki soulowy głos przypomina nieco Jamesa Blake’a i Jamesa Vincenta McMorrowa, a takie walory wokalne są w cenie.

Jack pochodzi z Little Chalfont, wsi pod Londynem, mieszka obecnie w stolicy Zjednoczonego Królestwa. Podobno jego wokalną inspiracją jest Justin Vermon czyli lider projektu Bon Iver.

Na Garratta trafiłem przy okazji publikacji na jego SoundCloudzie drugiego utworu, w kwietniu tego roku. “Water” to numer zupełnie inny. Muzycznie agresywniejszy, gdzie subtelność głosu przeplata się z masywną linią basu, po raz kolejny ukazując podobieństwo do Blake’a. Soulowe zapędy Jacka i wysokie dźwięki gitary regulują całość, która płynie sama, jak gdyby nie potrzebowała kapitana.

Pozostaje tylko pytanie: kiedy płyta? Albo chociaż kilku utworowa EP-ka?

Edycja: 5/06/2014

Pięć dni po publikacji wpisu Jack publikuje nowy utwór na SoundCloudzie. Ze względu na niewielki odstęp czasu decyduję się na doklejenie go do wpisu. Warto, “Worry” jest dobre!

FacebookSoundCloudTwitterYouTube

Scroll Up