Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 61-62-63/100: Polskie Dźwięki cz. 6 – Jakub Nox Ambroziak, Oly. i Zamilska

W ostatniej, szóstej części naszego polskiego pasma tegorocznych Nowych Dźwięków, tuż przed turbo kosmicznym podsumowaniem, będzie bardzo eklektycznie – zagłębimy się w muzykę producenta, songwriterki i najprawdziwszej DJ-ki. Gotowi?

Zapnijcie pasy, ostrzegam, że może być gorąco. Być może nadejdą także muzyczne turbulencje!

61. Jakub Nox Ambroziak

jakub nox ambroziak

Nox pochodzi ze Słupska i tworzy dla nas muzykę już od kilku lat. Jednak dopiero w 2014 wydał swój pierwszy krążek długogrający “Mikrokosmos”. Powinienem chyba napisać krąg, bo ilość upchanego na płycie materiału zadziwia – 24 kompozycje!

Ambroziak do producent, który obraca się w niezwykle eklektycznej, ale także esencjonalnej stylistyce – łączy podkłady hip hopowe, trip hopowe i chillwave’owe. Jego urodzajny “Mikrokosmos” to muzyczne puzzle skłądające się z różnorodnych elementów.

Na płycie koegzystują ze sobą kawałki z wokalami zaproszonych artystów z tymi w których ludzkiego głosu nie usłyszymy.

Na płycie Ambroziaka pojawiło się wiele postaci polskiej alternatywy.

Gościnnie zaśpiewała także nasza kolejna młoda artystka.

FacebookSpotifySoundCloudYouTube

62. Oly.

oly

Oly. czyli Ola Komsta to 20-letnia mieszkanka Lublina. Zalicza się do grupy singer-songwriters, więc dosyć oczywistym wydaje się jej współpraca z Nextpop Label. Ola przygotowuje się do wydania swojego debiutanckiego albumu – jak zapowiada ma się on pojawić w październiku.

Bardzo ciekawa z niej dziewczyna – oprócz tego jak wypowiada się o swojej muzycznej przyszłości i jak podchodzi do życia, niezwykłe jest to, że nie ma w Polsce tak śpiewającej i grającej artystki. No bo gdzie znajdziemy młodą damę łączącą w sobie cechy Emiliany Torrini i sióstr Cassidy z CocoRosie?

Zainteresowany? Niecodzienny wokal łączy z przygrywaniem sobie na ukulele i kalimbie, a utwory, jak sama pisze, nagrywała do tej pory pod łóżkiem :)

FacebookYouTube

63. Zamilska

ZAMILSKA

Natalia Zamilska mieszka w Warszawie i ostatnio zrobiła duże zamieszanie na scenie elektronicznej. Wszyscy dziwią się w jaki sposób młoda kobieta może tworzyć takie dźwięki? Ja wcale się nie dziwię, interesuje mnie jedynie skąd wzięła się potrzeba tworzenia techno i urban noise’u.

Od jakiegoś czasu bardzo interesuję się budowaniem utworów elektronicznych, próbuję zaglądać w części skłądowe i dociekać jak, po co i dlaczego? Zamilska jest świetnym przykładem by rozłożyć jej muzykę na części pierwsze i zerkać na potężny bas i pulsujący bit.

Natalia zagrała w tym roku na Open’erze i Tauronie, a wszystko dlatego, że w 2014 pojawił się jej debiut, płyta “Untune”, która kosi wszystkich przeciwników mierzących się z Zamilską.

FacebookSoundCloud – YouTubeTwitter

Być może nie uwierzysz, ale za nami już wszyscy artyści z polskiej “18” Nowych Dźwięków. Byli oni oznaczeni numerami 46-63 i na pewno nie odbiegają talentem od ich zagranicznych odpowiedników.

Mam nadzieję, że ten blok przypadł Ci do gustu i że znalazłem swoich ulubieńców. W następnym odcinku podsumujemy tę część cyklu, zbierzemy wszystkie informacje w jednym miejscu i przesłuchamy ich dźwięki jeszcze raz.

W następnym wydaniu spróbuję Cię zaskoczyć. Także do przesłuchania!

Scroll Up