Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 19-20-21/100: Joel Baker, ESSE i Thomston

W muzyce nie rządzi reguła płci. Jednak jeśli ostatnio przybliżałem sylwetki trzech bandów złożonych z dziewcząt, dzisiaj postanowiłem pokazać w “Nowych Dźwiękach” trzech utalentowanych młodych panów.

Wybierzemy się w podróży na dwa kontynenty by posłuchać pięknych soulowych głosów, które pragną wyrwać się z ram gatunkowych robiąc nam na złość. Choć tak naprawdę z tego buntu wychodzi wyłącznie dobro.

19. Joel Baker

joel baker

Młody angielski muzyk – songwriter. Świetny soulowy głos, który zdecydował się na akustyczne granie popowo-folkowe. Potrafi stworzyć świetny klimat, wykorzystuje pohukujące chórki czy też partie smyczkowe do poprawienia odbioru swoich dźwięków.

Joel podkreśla swoją wiarę w Boga, ale nie jest to nachalne atakowanie dekalogiem, raczej dostrzeganie, że wszyscy skądś pochodzimy i bytowi, który nas stworzył należy się szacunek.

Baker ma na swoim koncie dwa mini-albumy: “Long Sleeves” (2013) i “Every Vessel” (2014). Zapewne niedługo wyda pierwszą pełną płytę. Bardzo przyjemną.

FacebookYouTube – Strona internetowa

20. ESSE

esse

Ostatnio mamy do czynienia z wysypem pięknych wokali męskich, przede wszystkim pasujących do soulu. Tym razem będzie podobnie. Niski i mięsisty głos artysty ukrywającego się pod pseudonimem ESSE porusza, wprawia w osłupienie i zachęca do zastanowienia.

Londyński artysta (tylko tyle o nim wiemy) decyduje się na mroczny klimat i minimalistyczny podkład złożony z kilku wolnych uderzeń. Na moje/nasze nieszczęście “Deap Heart” to jedyny utwór tego muzyka, który pojawił się do tej pory w sieci.

FacebookSoundCloud

21. Thomston

thomston

Może teraz chłopak, który wraz ze swoim lekko soulowym głosem eksperymentuje z R&B, indietroniką i synhtem? Nie ma problemu. Nasz Nowozelandczyk prosto z Auckland próbuje tworzyć coś nowego, dodając elementy z wielu pokrewnych sobie gatunków. Naprawdę fajnie mu to wychodzi.

Polubiłem go jeszcze z jednego powodu. Na swoim fanpage’u w rubryce “Genre” napisał: “Alternative Pop (oxymoron)”. Dziękuję, nareszcie ktoś oprócz mnie zauważył bezsensowność tej nazwy :)

Zachwyciłem się jednym z jego pierwszych opublikowanych utworów, który pojawił się na początku tego roku i nazywał się “Midas”.

Młody muzyki przygotowuje się prawdopodobnie do wydania albumu, ponieważ przez ostatnie 30 dni wypuścił trzy nowe utwory. Poniżej jeden z nich.

FacebookSoundCloudTwitter

Za nami trzy świetne, męskie głosy. Nowa muzyka jest tak samo świetna jak ta “legendarna” – mam nadzieję, że starsi słuchacze w końcu do dostrzegą!

Scroll Up