Pan od Muzyki

Nowe Dźwięki 43-44-45/100: Jude., Litany i Once A Tree

Razem z końcem dzisiejszej odsłony Nowych Dźwięków zamkniemy trzecią część cyklu oraz czteroodcinkową podróż w poszukiwaniu duetów damsko-męskich rozkochanych w dźwiękach elektronicznych.

Zapraszam na prezentację trzech ekip pochodzących z krajów anglojęzycznych. Po jednym z USA, Kanady i Wielkiej Brytanii. Jest sporo dobrych dźwięków, które należy zaaplikować dousznie!

43. Jude.

jude.

Gdyby nie to, że Jude. tworzą dwie osoby (niestety, nic nie wiadomo o ich personaliach) pomyślałbym, że to nowy projekt Lorde. W moim pomyśle popierają mnie wszystkie strony i blogi, które przejrzałem w poszukiwaniu informacji o tej parze z West Palm Beach na Florydzie.

Głos wokalistki jest niezwykle czysty i maksymalnie przypominający 18-letnią Ellę z Nowej Zelandii. Duet puścił jak na razie w świat jedynie dwa kawałki, a na facebookowym fanpage’u raczej oszczędnie informują o swoich poczynaniach.

Muzyka Jude. to zdecydowanie indie z domieszką elementów pochodzących z sampli. Jest w tym projekcie wielki magnetyzm. Posłuchaj tylko “Crystals”.

FacebookSoundCloudBandCampStrona internetowa

44. Litany

litany

Z romansu melancholijnej muzyki pop i pokręcenia elektronicznego na świat przyjść może właśnie taki duet jak Litany. Beth Cornell i Jake Nicolaides są dziećmi z takiego związku. I zapowiadają się na utalentowanych potomków.

O tej parze również nie wiemy zbyt wiele – zamieszkują Wielką Brytanię i zajęli się tworzeniem muzyki. Coś jeszcze? Tak, wydali właśnie pierwszy utwór “Slopes”, który jest połączeniem dźwięków jak gdyby produkowanych przez xxyyxx i świeżutkiego, damskiego wokalu, który intryguje.

FacebookSoundCloudTwitterYouTube

45. Once A Tree

once a tree

Jayli i John Wolfowie są kanadyjską parą mieszkającą w Toronto. Tworzą mroczny dream pop, który spokojnie można ulokować w dolnych (czyli wolnych) rejonach downtempo.

Jayli posiada dość charakterystyczny wokal, a John odwala niezłą robotę tworząc niepowtarzalne dźwięki, wykorzystując przesterowanie wokalu i nadając całości nostalgiczny i rozmarzony charakter.

Facebook SoundCloudTwitter –  Strona internetowa

To wszystko co miałem do zaprezentowania podczas tego spotkania. Następnym razem spotykamy się na podsumowaniu projektów 31-45. Do przesłuchania!

Scroll Up