Pan od Muzyki

Made in Heights to przeszłość, Kelsey Bulkin stawia na karierę solową. Posłuchaj jej pierwszych utworów

Made in Height to projekt, który, choć wydał jedynie dwa albumy, przyczynił się do rozwoju synthpopu w stylu 2010s, dodając do niego szczypty vintage vibe, czy eksperymentując z samplami. Teraz, po rozsaniu z DJ Sabzim i przerwie macierzyńskiej, Kelsey Bulkin wraca z solowym materiałem.

Wszystko rozpoczęło się w lipcu tego roku, gdy premierowała “Andromeda” – kawałek smukły, ale bardzo zimny i ciągle nawiązujący do poprzedniego projektu artystki z Los Angeles.

Teraz artystka całkowicie odchodzi od brzmiania z jakim ją kojarzysliśmy i próbuje znaleźć miejsce dla nowej siebie. “West Coast Drama” bardziej niż electro pop, przypomina synth R&B i wydaje mi się, że właśnie taki był zamysł Bulkin, co widać nawet po jej ruchach w wideo do nowości.

Sporo warstw syntezowanych, prosty beat, a w refrenie rytm zdecydowanie nawiązujący do czarnej muzyki. Wszystko zaczyna się niewinnie i delikatnie i pozornie takim zostaje do końca, ale gdy Kelsey decyduje się wejść bardziej spokojną, niższą frazą, robi się ciemniej i głębiej, także aranżacyjnie.

“West Coast Drama” to pozornie bardzo spokojna, stonowana kompozycja, ale przysłuchaj się dokładnie jej ostatniej części. Dzieje się tam naprawdę sporo.

Scroll Up