Australijskie trio LEØ wydało 19 stycznia 2017 debiutancką “Young” EP – album bardzo delikatny, ale tak samo surowy w brzmieniu. Obie te cechy świetnie się dopełniają.

Australia może pochwalić się coraz większą grupą świetnych popowo-elektronicznych projektów, które spokojnie stawać mogą w szranki z najlepszymi – Lastlings, Woodes, OKBadlands, Lupa J czy Golden Vessel. Band LEØ, tworzony przez Chloe Pilkington, Calluma MacDonalda i Joshua Blacka, zdecydowanie może się do tego zestawienia zaliczyć.

Łagodny, dziewczęcy wokal Chloe, ciepła gitara oraz chłodna, ale nienarzucająca się warstwa elektroniki i beatu. Trio z Brisbane wydało debiutancki album, składający się z czterech kompozycji. “Us” i “Ghost”, były dostępne już wcześniej i tylko narobiły mi apetytu, nabudowywaną atmosferą i niespiesznym tempem rozwijania tego, co mają w środeczku.

Dwie nowe kompozycje nie obiegają stylem i poziomem od reszty. Co na pewno cieszy. “Skin” zachwyca syntezatorem, odgrywającym ważną rolę melodyjną, a zamykające EP-kę “Closure” to spotęgowanie wszystkich cech, gnieżdżących się w dźwiękach LEØ.

Zespół tak przedstawia swój debiutancki materiał:

Young is something we have been trying to piece together since the start of 2016. Originally it was going to be made up of our old songs, which included our first two singles ‘The Wolf’ & ‘Linger’ which were released in late 2015. As the year progressed however, we started using synthesizers and Ableton a lot more, which totally changed our way of writing, and the three of us are just so happy with the outcome of our very first EP.

Najważniejsza w muzyce tria jest prostota. Nie są to dźwięki bardzo wyszukane, ale dopracowane i wypolerowane tak, by brzmiały dobrze i mieć moc, by stać się katalizatorami emocji. Wydaje mi się, że zadanie zostało wykonane w stu procentach.

Klimat, odrobina łzawości i poruszający wokal. W oparicu o te cechy, muzykę budują najlepsi. Czy australijskie LEØ do nich dołączy? Jeszcze tego nie wiem, ale zaliczyli dobry start. Posłuchaj “Young” EP na SoundCloudzi lub Spotify.