Pan od Muzyki

Lxandra – Flicker

Poznaj Lxandrę i jej pierwszy singiel “Flicker”, który łączy elementy electropopu, art-popu i singer-songwriterskiego zacięcia.

Lxandra to 20-letnia Finka, wokalistka i songwriterka z małej wysepki Suomenlinna, zamieszkiwanej przez ok. 800 osób, nieopodal Helsinek. Obecnie mieszka, tworzy i pracuje nad debiutanckim albumem w Berlinie, który zaskakuje i inspiruje ją na każdym kroku.

Zawsze skora do nauki i rozwijania swojej twórczości Lxandra (używająca wcześniej pseudominu Alexandra, tak też wymawia się ten obecny), nie tylko kształtuje swój styl, ale także pomaga z rozwoju i współpracuje z innymi twórcami, jak choćby Perttu, w którym w 2016 nagrała “Waves”. Po półtora roku, które spędziła, cierpliwie szlifując solowy materiał, dzieli się pierwszym singlem “Flicker”. I już otwierającym wersem przekazuje nam swoją artystyczną wizję.

Run, for that open door. Go, what are you waiting for?

“Flicker” ma być gotowym odzwierciedleniem jej stylistyki – żywe instrumenty, przede wszystkim klawisze, łączą się z delikatną warstwą electroniki i lekko nonszalanckim wokalem w stylu np. Lorde.

Już niedługo pojawi się wideo to singla, o którym Lxandra mówi: ‘Flicker’ is about letting go. Dealing with the demons and accepting the situation as it is. The first ever writing session I had, Flicker was created and therefore it is naturally my first release. I followed the advice of letting go and by releasing the track the prologue to the story of my journey is set.

Mam dla Ciebie dobrą wiadomość, jeśli utwór przypadł Ci do gustu. Można pobrać go za darmo tutaj.

Scroll Up