Pan od Muzyki

Melika zapowiada nowy album. Posłuchaj intensywnego singla “Original”

Po wydaniu w 2016 “Tales Part One”, Melika przygotowuje się do powrotu z nowym materiałem. Posłuchaj pierwszego singla z nadchodzącego albumu, czyli “Original”.

Melika to wrocławski projekt, który swoją muzyką dzieli się z nami już od kilku lat. Teraz, kilka tygodni przed wydaniem “Tales Part Two” EP, wokalistka wraca z bardzo ORYGINALNYM utworem, zatytułowanym “Original”, który udostępniła wraz z teledyskiem.

Obecnie w skład zespołu, oprócz Meliki, wchodzą: Paweł Rychert (klawisze, eleketronika, produkcja) oraz Dawid Pawlukanis (perkusja) i to właśnie to trio jest odpowiedzialne za brzmienie nadchodzących kawałków.

Fot. Nika Otto

Muzyka Meliki to ciągle bardzo estetyczne połączenie pięknego, trochę zimnego wokalu, świetnie spisującego sie w potężnych, momentami nawet przytłaczających aranżacjach, przywodzących na myśl syth, indie eletro i electro pop. To właśnie rozmach instrumentaliów i budowanie atmosfery niepokoju, wraz z delikatnie dawkowanymi frazami są znakami rozpoznawczymi projektu. Nie inaczej jest też w “Original”.

Melika współpracuje obecnie z My Name Is New, czyli projektem Kayaxu, który pomagać ma młodym artystom w rozmoju. To właśnie pod jego egidą została wydana ta kompozycja.

A jak zapowiada się cały nadchodzący album? Tak o “Tales Part Two” EP piszą członkowie zespołu: (materiał) będzie kontunuacją pierwszego wydawnictwa, w którym Melika snuje nieoczywiste opowieści z krainy pomiędzy snem a jawą. Na drugim albumie, oprócz melodyjnego wokalu, przeplatanego nieco transową elektroniką oraz żywą, breakbeatową perkusją, usłyszymy wpływy muzyki etnicznej w postaci wykorzystania dawnych istrumentów i technik śpiewu.

Fot. Nika Otto

Album “Tales Part Two” EP ukaże się 11 marca 2020 roku i zawierać będzie pięć nowym kompozycji, w tym singlowe “Original”. Pan od Muzyki będzie patronować temu wydawnictwu.

Melikę możesz znaleźć na Facebooku, Instagramie, a posłuchać na YouTube, Spotify, czy Tidalu.