Pan od Muzyki

MØ niespodziewanie wydaje nowy album. Posłuchaj “When I Was Young” EP

Wszyscy zastanawialiśmy się, kiedy to Karen Marie Ørsted zapowie drugi album. Okazuje się, że nie zapowie. To znaczy, nie pojawiła się jeszcze pełna, długogrająca płyta, ale MØ niespodziewanie, bez wcześniejszych zapowiedzi opublikowała “When I Was Young” EP, mini album zawierający 6 premierowych utworów.

Dunka pojawiła się w Beats 1, by obwieścić następcę “No Mythologies To Follow”. Tak po prostu. Po pierwszym przesłuchaniu muszę przyznać, że brzmi to dobrze. Karen porzuciła brzmienie prezentowane przez ostatnie kilkanaście miesięci (Kamikaze, Nights With You, Final Song, Don’t Leave), na rzecz powrotu do electro dubowych melodii i kilku naprawdę interesujących elementów, np. retro synthów czy gitarowych riffów.

  • Uwaga: okazuje się, że MØ właściwie ukończyła już drugi album, ale nie jest jeszcze gotowa pokazać go światu. Stąd EP-ka. Posłuchaj wywiadu.

Oczywiście nie jest to tak odkrywczy materiał, jak “Bikini Daze” EP czy wspomniane “No Mythologies To Follow”, ale to także niespodziewany odwrót od mocnych, tępo brzmiący aranży, w ogromnymi dropami w styly EDM. Jest skromniej, bardziej intymnie i trochę duszniej. Bardziej w stylu electro soulu i R&B. Na sporo uwagi zasługują “When I Was Young” i “Turn My Heart To Stone”, mały minus otrzymuje “Linking With You” właśnie ze względu na nabudowywanie klimatu przed refrenem w stylu najzwyklejszych hitów muzyki dance.

Posłuchaj “When I Was Young” EP poniżej. A tutaj MØ opowiada o wszystkich utworach.