Alex Crossan jest muzycznym wonderkidem. Wszystko czego dotyka Mura Masa, zamienia się w złoto. Niezależnie od tego, z kim współpracuje. Posłuchaj podwójnego singla “Second 2 None/Blu”, który zwiastuje debiut producenta.

W środę wieczorem u Annice Mac w BBC Radio 1 premierę miała kolaboracja z Héloïse Letissier, którą świat zna jako Christine ant the Queens, “Second 2 None”. Piękne wokale i utwór zbudowany na “bollywoodzkiej perkusji”, jak Alex nazwał steel drumowy sampel użyty w kawałku. Całość została stworzona, gdy materiał na płytę został ukończony. Jednak to, co zaproponowała Francuzka, sposobało się producentowi tak bardzo, żę postanowił jeszcze chwilę pogrzebać przy albumie. Tutaj cała rozmowa.

Bardzo podoba mi się kompozycja. Do tego stopnia, że chcę już nową płytę Christine and the Queens! Pierwsza zawładnęła moim sercem.

Natomiast w czwartek u Zane’a Lowe’a w Beats 1 premierę miał utwór “Blu”, w którym na featuringu wokalnym pojawia się Damon Albarn. Członek Blur i Gorillaz pięknie wkomponował się w linie melodyczną, a Mura Masa był wniebowzięty współpracą, szczególnie, że “Blu” to utwór napisany dla dziewczyny Crossana – a jak sam stwierdził “co może być lepszym prezentem, niż piosenka napisana specjalnie dla kogoś, zaśpiewana przez Damona Albarna?”. I chyba miał rację.

Cała rozmowa w Beats 1.

Debiutancki album Mura Masy, zatytułowany po prostu “mura masa”, ukaże się 14 lipca 2017, nakładem Anchor Point, imprintu Polydor Records. Na płycie pojawi się plejada mniej i bardziej znanych artystów. Oprócz wspomnianych Damona Albarna i Christine and the Queens, gościnnie wystąpią – Desiigner, Bonzai, A$AP Rocky, Tom Tripp, Jamie Lidell, NAO, Charli XCX i A.K. Paul.