Nowa muzyka z Finlandii

muzyka-z-finlandiiFinlandia jest najbardziej niedocenianym krajem Europy Północnej. A tam także znajdziemy dobrą, nową muzykę. Posłuchaj mojej fińskiej selekcji.

Ostatnim skandynawskim krajem, który odwiedzamy (poza Wyspami Owczymi i Grenlandią, bo to mimo wszystko autonomiczne terytoria zależne) jest Finlandia. Długo zwlekałem z opublikowaniem tej playlisty, ale mówiąc szczerze, poszukiwania ciekawej, nowej fińskiej muzyki, to nie taka prosta sprawa.

Suomi mają dość ciekawą scenę alter-electro-popową, byłem zaskoczony. Oprócz Almy, LKA, Hannah czy Lyel, które pojawiały się już na blogu i facebooku już wcześniej, odkryłem całkiem spore grono innych artystów. Zebrałem w niemal godzinnej playliście, oczywiście na dwóch platformach.

Nowa muzyka z Finlandii na Spotify

New Music from Finland on SounCloud (tak bardziej międzynarodowo)

Wszędzie można zrobić (bardziej lub mniej) ciekawy pop, dobrą indie rockową balladę czy duszny kawałek RnB. Miejsce na mapie nie ma znaczenia. I ta playlista to pokazuje. Znajdziesz na niej duet Feels, młodego SNØ, Katéę w stylu alt pop, bardziej elektroniczne Anni oraz White Balance, delikatną World Music w wykonaniu Rooxx, gitarowych Lake Jons i Teemu & The Deathblows. Natomiast The Hearing i Villa Nah zauroczą delikatnym synthem z pokręconymi melodiami, a F.U.N.C. to głęboki alter-R&B z elementami Trip Hopu.

Dużo tego, prawda? Wszystko sprawdzisz poniżej. Daj znać, kto na dłużej zagości w twoich głośnikach oraz gdzie powinniśmy wybrać się w kolejną podróż!