Listopadowy odcinek podcastu o polskiej muzyce pierwszego dnia grudnia? A dlaczegoż by nie? Trzeci odcinek programu “Pan od Muzyki prezentuje artystów z Polski” przybywa do Ciebie prawie-nie-spóźniony. Z delikatnie rozregulowanym zegarem biologicznym i dawką świetnej muzyki z naszego nadwiślańskiego kraju.

Rzadko zdarza się bym był zadowolony z tego co sam stworzyłem, dlatego tym bardziej zachęcam Cię do odsłuchania tych 54 minut – z produkcji z tego odcinka jestem (prawie) ukontentowany. W listopadowym wydaniu podcastu dużo mojego gadania, okazuje się, że całkiem składnego i rozsądnego. Opowiadam kilka historii, zastanawiam się nad losem młodych artystów i zachwalam swoich ulubieńców.

W tym epizodzie umieściłem dziewięć utworów różnych artystów – duetów (mieszanych i męskich), solistki i zespoły. Każdy dokładnie wyselekcjonowany, nie ma bubli, ale pojawia się kilka wątpliwości iście filozoficznych.

Ten odcinek pokazuje dobitnie, że nie mamy czego wstydzić się na tle światowych mocarstw muzyki alternatywnych. Oczywiście, jest wiele do poprawienia, ale już za chwilę, za moment będziemy w pierwszych rzędach oglądać jak rodzimy muzycy biją konkurencję na głowę. Więc czemu nie zacząć zasłuchiwać się w ich muzyce chwilę wcześniej, przed wszystkimi?

Podcast nagrany dla Muzyki z Polski.

Lista utworów:

  1. AgataJan – I’m Fine
  2. Digit-All-Love – Will You Dare
  3. Sinusoidal – Lollipop
  4. Rebeka – Breath
  5. Coals – Wiosna
  6. Soniamiki – Lemoniada
  7. Lari Lu – Nad Ziemią
  8. Gia Koka – FCUKU
  9. HΔZE – Smoke