Czerwiec rozpoczął się na dobre, a razem z nim rozkręca się sezon letnich festiwali. Jak wpływa to na pojawianie się nowej muzyki? Sprawdzamy to w Neuziku.

Pierwszy tydzień czerwca był okresem bardziej statycznym w porównaniu do poprzednich. Wydano odrobinę mniej dobrej muzyki, wszystkiemu winny najprawdopodobniej start głównej części okresu festiwalowego. U nas Orange Warsaw Festiwal, w Barcelonie Primavera Sound. A to dopiero początek.

W #NewMusicFriday 3 czerwca ukazało się kilka albumów, które mogą Cię zainteresować: The Kills wydali “Ash & Ice”, który jednak oberwał od recenzentów, Tegan and Sara po sporej akcji promocyjnej pokazały (jeśli dobrze liczę) dwunastą płytę (sic!) “Love You to Death”, a chłopaki z Phorii po prawie trzech latach wydali debiut “Volition”. Najbardziej jednak czekałem na pierwszy materiał francuskiego producenta, Fakeara (na angielsku fejker, a po francusku fakir – serio, sprawdzałem) “Animal” – prosta, ale wysublimowana elektronika, z dodatkiem damskich wokali.

My tutaj o albumach, a co w samym Neuziku? Przygotowałem trochę dobrych brzmień. Na SoundCloudzie oddaję do Twojej dyspozycji 23 utwory, znajdziesz tam chłodno-dyskotekowe Sofi Tukker, cudowne Ider, nowości od stonowanego już Rationale (wraz w którym zdradził datę premiery debiutanckiego LP – 23 września), a także świeżutkie dźwięki od Frej, NYNE, Lyon czy Mononoke. Na Spotify dorzuciłem 20 pozycji, od wspomnianych Phorii i Fakeara, od Elle King, a także Rag’n’Bone Mana, Zoey Lily, Casi czy Temptress.

Trochę tego jest, mimo wszystko. Masz chwilę? Zabieraj się za słuchanie i znajdź coś dla siebie. Odpręż się przy słuchaniu nowej muzyki. Jesteś sobie to winien, po ciężkim tygodniu!