Pan od Muzyki

Playlisty kwartału – Neuzik 2017.03/02/01

Playlisty kwartału, czyli sprawne podsumowanie tego, co wydarzyło się na przestrzeni ostatnich trzech miesięcy, wraz z przypomnieniem o neuzikowych zestawieniach muzycznych.

W ubiegłym roku przygotowywałem comiesięczne playlisty, w których wybierałem zestawienie najciekawszych utworów w ostatnich 30 dni. W tym założenie było odrobinę inne – każdy miesiąc dostaje swoją neuzikową plejkę, na której znajdą się wszystkie utwory, jakie pojawiły się w serii z danym okresie. Co prawda miałem za każdym razem tworzyć tekst przypominający Ci o tym wydarzeniu, ale jesteśmy przecież dorosłymi ludźmi i każdy wie, gdzie można znaleźć zestawienia robione przez Pana od Muzyki (np. tutaj).

Pomyślałem jednak, że zakończenie pierwszego kwartału 2017 roku, będzie dobrą okazją do przypomnienia i zebrania wszystkiego w jednym miejscu. Tak o to, powstają “Playlisty kwartału” zawierające opisy i odnośniki do muzyki ze stycznia, lutego i marca.

Neuzik 2017.01 / Styczeń – 72 utwory – 4h 40min

Styczeń to był naprawdę ciekawy miesiąc. Powracające London Grammar, Asgeir, Skott oraz Julien Baker, nowości od Nelly Furtado, Kehlani, JFDR, Syd, Rag’n’Bone Mana czy Father John Misty’ego (cała szóstka miała za moment wydać płyty) czy też pojawienie się Kan Wakana, Flint Eastwood, CAT i Rodes Rollins.

Neuzik 2017.02 / Luty – 61 utworów – 3h 45min

Luty upłynął pod znakiem nowości i artystów, którzy rozpoczęli wdzierać się do świadomości szerszej grupy ludzi. To w tym miesiącu swoje pierwsze single pokazali Lxandra, ARY, Emma Jensen, Sigrid czy Mavi Phoenix. To także w drugim miesiącu tego roku świetne nowości opublikowali Wilsen, Billie Eilish i Evalyn, a MUNA, Sampha, Tessa Rae i Alice Merton pochwalili się albumami.

Neuzik 2017.03 / Marzec – 92 utwory – 5h 33min

Marzec był dość napakowanym miesiącem, trzeba wszak wspomnieć, że znalazło się w nim aż pięć piątków, a więc 5x New Music Friday. To miesiąc, w którym swoje pierwsze albumy/mini albumy zaprezentowali Khalid, Tei Shi, Charlotte OC, IDER, w którym szalała Lorde, zapowiadając “Melodramę”, czy w którym pojawiło się mnóstwo świetnych singli, m.in. od Nogi Erez, Mura Masy z Charli XCX, WENS, Tusks, Cassie Marin, Little Red, Tyni i Jacoba Banksa.

Co przyniosą kolejne miesiące? Mam nadzieję, że równie sporo dobrej, nowej muzyki!

Scroll Up