Nic nie jest w stanie osłabić selekcji w cotygodniowym Neuziku, nawet największy showcase’owy festiwal muzyczny czyli SXSW. Dużo dobrej i nowej muzyki czeka na Ciebie. 

Tydzień się kończy, więc czas podsumować dźwięki, które wydano przez ostatnie siedem dni. Tym razem w Neuzik więcej muzyki mniej znanych artystów. Myślałem, że przez, kończące się powoli, South by Southwest nie będę w stanie złożyć w tym tygodniu porządnej playlisty, ale okazało się, że niektórych artystów zabrakło w tym roku w Austin, a czas ten postanowili spożytkować inaczej. I dobrze!

W zestawieniach New Music Weekly pojawiło się sporo ciekawych nowości. Na SoundCloudzie – 19 utworów, m.in. Mura Masa z Bonzai, remix Shury w wykonaniu Four Teta czy kolaboracja Thomstona i Wafii. Na Spotify, 14 świeżynek, plus kilka kawałków, które umknęły w poprzednim tygodniu. Z tego, kończącego się tygodnia, wybrałem ekskluziw Empress Of i Laury Doggett oraz jeden z najlepszych utworów z debiutu HÆLOS.

Na obu plejkach znajdziesz też bardzo obiecujących: Malikę, Betsy, Amandę Merdzan, White Sea oraz Atlas Bound. Ponownie zachęcam do obserwowania, serduszkowania czy repostowania zestawień. Wiem wówczas, że słuchasz i że Ci się podoba.

Niech Muzyka Będzie z Tobą!