Pan od Muzyki

Neuzik: Storme, Emmit Fenn, Say Anise, CÉCI., Tsörf, Grammar, Iris Gold & Bonobo feat. Rhye

Neuzik 42 znów zbiera kilkanaście świetnych kompozycji od muzyków, którzy nie zawsze otrzymują tyle uwagi, na ile zasługują. Dzisiaj powinno się to zmienić.

Świat muzyki zaczyna powoli przygotowywać się do nadchodzących świąt i zmiany cyferki w roku, dlatego pojawia się coraz mniej muzyki. Nie jest to jednak hibernacja, która uniemożliwiłaby nam stworzenia zestawienia kilkunastu najciekawszych utworów tygodnia. W Neuziku 42 otrzymasz ode mnie trzynaście (a właściwie piętnaście) nowości, każda z nich wyjątkowa.

Zacznijmy od tego jak w tym tygodniu wyglądają zestawienia: SoundCloud oferuje 13 pozycji, czyli 50 minut muzyki, na Spotify pojawiło się tylko 10 nowości, są tam jednak dwie, których nie znajdziesz na SC.

Zauważyłeś zapewne, że w czwartek wypuściłem pierwszy odcinek Solo6, czyli tekstu poświęconego sześciu najbardziej interesującym kawałkom, które ukazały się do tego dnia. Teraz, w Neuziku, chciałbym dorzucić kolejne trzy i szybko coś o nich napisać.

Tsörf – Hold On To Me

Nowozelandka Tsörf (czyt. [:surf]) wróciła z trzecim singlem, o drugim mogłeś przeczytać tutaj. Wokalistka, która ciągle ukrywa twarz, porywa nas w świat w którym dźwięki płyną bardzo subtelnie, ale dostają się w każdą szczelinę, by dostarczyć nam błogość i niewielką porcję subtelnej nostalgii.

Grammar – Michigan

Dość tajemniczy amerykański projekt, tworzony przede wszystkim przez producentkę i multiinstrumentalistkę Barrie Lindsay, powraca z drugim utworem, po ponad półrocznej przerwie. Znów czaruje dream synthem z pięknym retro vibe’em.

Iris Gold – Good Vibes

Bujne włosy i piękna twarz to nie jedyne atuty londyńskiej wokalistki. Iris Gold nareszcie wydała utwór, który absolutnie mnie zachwycił. Po debiutanckim “Goldmine”, które było niezłym otwarciem, wokalistka trochę obniżyła loty. Na szczęście “Good Vibes” to wszystko na co czekałem. Mocny beat, świetnie brzmiąca gitara i atmosfera wyjęta żywcem z World Music.

A kogo, oprócz dziewiątki, o której tak się rozpisywałem możesz posłuchać w Neuziku? Jest TĀLĀ z utworem z Zāl EP, jest kolejna nowość od islandziej supergrupy Gangly, pojawiają się także nówki od Bonobo z wokalnym wsparciem Rhye, debiut Brytyjki o łagodnym głosie Mille Turner, pierwszy solowy singiel Elley Duhé, która wcześniej pojawiła się w duecie z producentem Tarro, a także duet GØSPEL, tworzący stonowane, elektroniczne kompozycje.

Niby niewiele tej muzyki na obu playlistach, ale wydaje mi się, że całość prezentuje naprawdę wysoką jakość.

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.

Scroll Up