Neuzik 43 pojawia się na blogu w poniedziałek. U Twoich stóp ląduje czternaście fantastycznych kompozycji, które (jedynie z małymi wyjątkami) ukazały się w poprzednim tygodniu.

Rok naprawdę zaraz się nam skończy. Pozostało już tylko trzynaście dni, w tym tylko jedno wydanie Neuzika w 2016. Ale, ale… do tęsknoty za tym okrutnym rokiem jeszcze wrócimy, na razie skupmy się na dobrej muzyce. A tej było odrobinę w ubiegłym tygodniu.

Na początek przypominam, że o sześciu naj-najciekawszych utworach, pisałem w piątek:

Solo6 #2: Fjer, Kiara Nelson, Kidä, mAsis, Ripsy May i Tye James.

Teraz przyszedł czas podsumować resztę. Na początek utwory, które szczególnie mnie zainteresowały.

Niemiecki projekt Mushroom People inspiruje się przede wszystkim trip hopowymi legendami, takimi jak Massive Attack czy Portishead. W nowej odsłonie producenctki duet wpiera wokalnie Alex Ramone z NYC.

Prosta, debiutancka kompozycja duetu Molly with Charles, tworzonego przez Molly Arizonę i Charlesa Nutrivore. Rzeźka i łagodna, a produkcja brzmi jak połączenie dźwięków Toma Mischa i Mura Masy, tyle, że z dodatkowym, bardzo delikatnym kobiecym głosem. Ich pierwsza EP-ka ukaże się już 6 stycznia 2017.

Muru to Finka stacjonująca w Amsterdamie, a jej pseudonim oznacza po fińsku tyle co kruszynka. “Holly Water” to debiut tej młodej singer-songwriterki i producentki. Chłodna melodia, dzwonki w tle, prosty beat i  bardzo spokojny, ponętny głos.

Kanadyjski kwartet Men I Trust z francuskojęzycznego Quebec City powraca z kolejną udaną nowością. “Plain View” w którym znów na pierwszy plan wysuwają się wokalistki. Band, który tworzą: Emma, Jessy, Odile i Dragos, cechują wolne lekko triphopowe melodie, bogate, acz delikatne aranżacje i damskie wokale.

Na playlistach znajdziesz także nowości od electropopowej Dani, Dimond Saints razem z Yaarrohs, Domino Gold, a także Felixa Snowa z featuringiem Icona Pop czy drugi utwór z nadchodzącej płyty Sohna.

Chyba całkiem ciekawa mieszanka dźwięków, prawda?

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.