Kilkanaście nowości zebranych po raz pierwszy w 2017 roku. Dużo nowej i naprawdę jakościowej muzyki w Neuziku 45.

Wracamy z Neuzikiem po noworocznej przerwie, podczas której właściwie nie było o czym pisać. Mam dzisiaj dla Ciebie kilkanaście naprawdę dobrych utworów, zebranych przez ostatnich kilkanaście dni. Kilka debiutów oraz powrotów, zwiastujących nadchodzące (gdzieś w przyszłości) wydawnictwa.

Zacznijmy od tego, że Neuzik 45 ma bardzo ciekawą strukturę – na playliście znalazły się “tradycyjne” elektroniczne utwory, czy pop z domieszką R&B, ale jest też dość duża liczba kompozycji różno-rockowych. No i oczywiście coś smutnego i bardzo delikatnego.

Na Spotify dominują przede wszystkim powroty: London Grammar (prawdopodobnie) teasują drugi album kompozycją “Rooting for You”, Julien Baker wypuszcza “Funeral Pyre”, co może oznaczać płytę w nie-tak-odległej perspektywie; to samo zrobiła Georgia z “Feel It” – obie panie przygotowują się do wydania drugich krążków. The xx wypuścili “Say Something Loving”, którego możemy posłuchać w przeddzień wydania “I See You”.

SoundCloud to jak zwykle głównie początkujący artyści, a wśród nich: świetny Litwin junior a, Dear Jane z numerem z pierwszej EP-ki, Holendrzy z CUT_ z kolejnym olśniewającym singlem, Brytyjka TYNI (lub Ty.Ni) z debiutanckim “Fighter”, czy też Harlea łącząca piękny wokal z mocnymi riffami gitary. Są tutaj także Secure the Sun czyli rockerzy z kalifornijskiej Bay Area, dokładający garażowy sound, Melvv do spółki z Two Feet z ich intymnym future-popem w średnim tempie, a Doombird prezentują “Sheer” czyli jeden z bardziej charakterystycznych utworów, jakie stworzyli. Pojawia się kolejna Holenderka Luwten, urzekająca czułością i słodką melodią, tak samo jak Aisha Badru z NYC, która maluje wokalem nadprzyrodzone pejzaże.

A to ciągle nie wszystko!

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.