Pan od Muzyki

Neuzik: Be Charlotte, Berry, Jessie Early, Orchid, JFDR, Loyal, Zuzu, Treasureseason i Vérité

Za nami naprawdę dobry, muzyczny tydzień. Przygotowałem Neuzik 46, w którym prezentuję kilkanaście najciekawszych utworów ostatnich dni.

W tym tygodniu czekaliśmy przede wszystkim na piątek, a gdy nadszedł, rozkoszowaliśmy się albumami The xx, Bonobo i Sohna. I słusznie. Należy jednak pamiętać, że oprócz tych (a także kilku innych) wydawnictw, pojawiło się więcej pysznej muzyki. W Neuziku 46 chciałbym pokazać Ci najciekawsze utwory tygodnia według Pana od Muzyki.

Przygotowałem dwa zestawienia – na SoundCloudzie i Spotify, i to na pewno Cię nie dziwi. Na pierwszym z nich pojawia się 12 świetnych kompozycji, na drugiej 16, w tym kilka, ze wspomianych wyżej płyt.

Najnowsze New Music Weekly to mieszanka wybuchowa. Rozpoczynamy razem ze szkockim triem Be Charlotte i ich nowym singlem, który przenosi indie rocka w niezwykle słodkie, choć wciąż dość surowe, rejony. Następnie witamy się z Berry, Amerykanką polsko-etiopskiego pochodzenia, która próbuje zmierzyć się z zadaniem stworzenia dubowo-drum’n’bassowego tanecznego przeboju, by po chwili oddać się bez pamięci debiutowi Jessie Early, smukłemu synthowi z elementami retro, prosto z Nashville.

Później biorą się za nas dwa smutasy: Orchid, której “Body” jest połączeniem jej europejskich, bliskowschodnich i afrykańskich inspiracji oraz JFDR, czyli Islandka Jófríður Ákadóttir, przeraźliwie ambitna i utalentowana bestia. Kolejni na liście są: Half Waif, jedna z perełek, mojej ulubionej nowojorskiej wytwórni Cascine, a także trio Loyal, ze zdecydowanie najodważniejszym dotychczasowym utworem.

Zuzu, młodziutka punk rockerka z Liverpoolu, wita nas drugim utworem, tuż po niej możemy dać się ponieść kolaboracji Allana Raymana i Jessie Reyez, duetu, który brzmiałby idealnie nawet a capella. Treasureseason to nostalgiczne duo, zanurzone w eterycznym vintage synthpopie, Letta powala delikatnością i brzmieniem dołów w stylu downtempo, a B.Miles powraca ze zwiewną, bardziej popową nowością. Tak przedstawiają się najważniejsi, nowi artyści tygodnia.

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.

Scroll Up