Kilka świetnych, mocno zaangażowanych utworów, a także cała masa kawałków, które zapadają w pamięć. Z różnych powodów. Przed Tobą Neuzik 47.

Zastanawiałem się, jaką narrację wymyślić do 47. playlisty Neuzik, ale właściwie żadna nie leżała mi w stu procentach. Dużo wydarzyło się na świecie przez ostatnie siedem dni. Jak przełożyło się na wydawaną muzykę?

Zacznijmy jak zwykle od liczb. Tym razem przygotowałem 12 utworów na SoundCloudzie i aż 19 na Spotify. Wyłącznie na Spotify posłuchasz: nowości od Emilie Nicolas, która wraca po dwóćh latach; kolaboracji Aliny Baraz (tej od Galimatiasa) i Khalida, czy w całości Maggie Rogers oraz Watta & Post Malone. Do tego pojawia się finalna wersja utworu Toma Trippa, czyli mocno hype’owanego, pierwszego podopiecznego wytwórni Nao – Little Tokyo.

Na obu plejkach znajdziesz natomiast pozostałych: Flint Eastwood oraz CocoRosie wraz z Anohni wydają utwory mocno nacechowane politycznie, Rodes Rollins i Cat Pierce wydały single oscylujące wokół tajemniczych historii, inspirowane americaną i/lub substancjami stymulującymi. Młoda Jen Miller publikuje pierwszy, autorski, solowy singiel, a Celine Cairo chce spróbować sił poza rodzimą Holandią. Sofi Tukker wypalili z “Johny”, który dorównuje jakością ich poprzednim utworom. Nowojorka May brzmi jak Låpsley, a londyńczyk Bearcubs jak James Blake w najnowszych kompozycjach. Zestawienia kończą świetne kawałki od Lyves i tria LEØ – oba projekty wydały świetne EP-ki.

Dużo tego? Nie do końca – długość playlist oscyluje w granicach godziny, a więc to idealne zestawienie na spokojne popołudnie z kawą lub herbatą i dźwiękami.

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.