Pan od Muzyki

Neuzik: Joplyn, Mavi Phoenix, Noga Erez, Sampha, Rooms, Hugh & Brittany McQuinn

Luty 2017 rozpoczynamy Neuzikiem Nº 49. Kilkanaście naprawdę zachwycających kompozycji, dostarczonych na dwóch wyjątkowych playlistach.

Jestem ostatnio coraz bardziej wybredny i, mimo że pojawia się dużo dość ciekawej muzyki, wybieram dla Ciebie i dla siebie, wyłącznie te utwory, które naprawdę wnoszą coś ze sobą i mają szansę pozostać ze mną na dłużej. Dlatego Neuzik 49 jest odrobinę skromniejszy niż dotychczasowe, ale na pewno nie brakuje w niej muzyki high quality.

Najnowsze wydanie New Music Weekly to trzynaście kompozycji na SoundCloudzie i osiemnaście pozycji na Spotify. Jeśli natomiast chciałbyś odnaleźć styczniowe kąski, zajrzyj do playlisty miesięcznej (nowa zasada na Spotify – utwory z poprzednich mięsięcy znikają z głównej playlisty, by zrobić miejsce kolejnym).

Neuzik 49 to kawałki z debiutanckich płyt Samphy, Syd czy Muny, o których pisałem dość dokładnie. To także nowości od bardziej znanych twórców: London Grammar czy Anny Wise. Większość, na obu zestawieniach, tworzą jednak mniej znani, a równie utalentowani muzycy. Znajdziesz tutaj buntownicze i odświeżające kawałki Izraelki Nogi Erez oraz Austriaczki syryjskiego pochodzenia, Mavi Phoenix. Są także zawsze stylowi Hugh, Rooms czy Saint Cava, pokazujący swoje spore zdolności po raz pierwszy szerszej publiczności Polo, Joplyn oraz Annie Bass.

Stawkę uzupełniają: urocza Britanny McQuinn, mężczyzna z oszałamiającym wokalem – James Gillespie, subtelne trio Wilsen, zawsze cudowna Alexandra Savior, Brytyjka MAAD z kompozycją bogatą w doznania, Tessa Rae podrzucająca utwór z debiutanckiej EP-ki oraz Airling, która nowym singlem zapowiada album.

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.

Scroll Up