Dużo świetnych nowości i kilka słów o projektach, które zasłużyły w ostatnim tygodniu na docenienie. Neuzik 55 odsłania przed Tobą kolejne zakątki muzycznego świata.

Dwie piątki w Neuziku 55 dają razem dziesiątkę, a to zestawienie jest zdecydowanie 10/10. Przygotowałem dla Ciebie playlisty podsumowujące moje muzyczne odkrycia ubiegłego tygodnia. Dużo świeżości, plus odrobina rozpoznawalnych nazwisk.

SoundCloud oferuje w tym tygodniu kilka kompozycji na wyłączność. Znajdziesz tam dwanaście utworów. Do Spotify dodałem czternaście kawałków, w tym pięć, których próżno szukać na SC.

Naszą podróż rozpoczynamy od Mayfly, dziewczyny bez twarzy. Londynka opublikowała debiutancki singiel “Losing You”, utrzymany w delikatnych dream synthpopowym klimacie. Bardzo kojarzy mi się z polskimi projektami Rebeka i Seals.

Sidi spróbuje oczarować nas swoim wokalem, ciężkim beatem i dusznym klimatem, na którym skupiła się w “Trip”. Podejrzewam, że jej debiutancki album “Destructive” zapowiedziany na 19 maja, będzie zatopiony w podobnych dźwiękach.

Kolejną niewiadomą w zestawieniu jest Rachel Faith. Cudowny, czysty wokal, który sprawdza się w najróżniejszych stylistykach. “Small” to próba syntezy future-popu, soulu i r&b, w stylu Jorjy Smith, Cosimy czy Mabel.

Sea Bed z brytyjskiego południowego wybrzeża (dokładnie – Brighton) tworzą kołyszące melodie i otaczają pościelowymi aranżacjami z dozą melancholii i niepokoju. “Silent Song” to pięknie zdubowana kompozycja, mogąca nasuwać skojarzenia do muzyki RITUAL czy Lyves.

Bad Sea to duet, który poznał się przez… Tindera. Co prawda z romansu nic nie wyszło, ale dość szybko zorientowali się, że dopełniają się na polu muzycznym. Wysoki, potężny wokal oraz subtelne, minimalistyczne kompozycje. Całość brzmi chłodno, ale również bardzo słodko.

Nowy Jork reprezentuje w tym tygodniu Anya Marina z utworem “Serious Love”. Jeśli lubisz subtelne art-popowe kompozycje w stylu Lany del Rey czy Laurel, ten utwór jest zdecydowanie dla Ciebie.

Na koniec dwaj panowie próbujący mieszać ze sobą na pozór różne dźwięki elektroniczne. Francis Novotny to taki Flume z wysokim, soulowym wokalem, a jego “Hit N Run” powinien za chwilę poznać cały świat, a Louis Futon team-upując się z RKCB, stworzył w “Surreal” niezwykle przyjemny vibe z pogranicza house’u i synthu, z dodatkiem pięknego, ciepłego wokalu.

Oprócz tych ośmiu pozycji w Neuziku 55 pojawiają się także Lastlings, którzy, tak jak pojawiające się po raz kolejny Noréll, wydali w ubiegłym tygodniu EP-kę. Bardzo ciekawie brzmi nowość od Gems, tak samo jak debiutującej Minni. Na Spotify możesz usłyszeć jeszcze kolaborację Mura Masy z Charli XCX, stronę B singla Julien Baker oraz świeży numer, zdobywającej coraz większe uznanie, Australijki Amy Shark.

Pamiętaj, że możesz obserwować mnie i moje playlisty na Spotify oraz na SoundCloudzie. W ten sposób pokazujesz, że ufasz muzycznym wyborom Pana od Muzyki (jeśli oczywiście ufasz!).

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.