W Neuziku 56 znajdziesz dużo dobrych dźwięków. Dwadzieścia utworów, które świetnie podsumowują ubiegły tydzień oraz wprowadzą Cię doskonale w obecny. Warto spróbować, co masz do stracenia? 

Nadszedł poniedziałek, dla jednych leniwy, dla drugich bardzo pracowity. Trzeba jednak znaleźć chwilkę, by podsumować poprzedni tydzień w muzyce. Neuzik 56 przychodzi z odsieczą! W tym odcinku posłuchasz wszystkich, najciekawszych utworów, które wpadły mi w ucho w ostatnich siedmiu dniach. Sporo debiutantów, kilka utworów promujących EP-ki i zapowiadających płyty długogrające.

Najnowsze zestawienie na SoundCloudzie składa się z 16 kompozycji, a playlista na Spotify, powiększyła się o 20 utworów (z czego 14 pokrywa się z tymi z SC). Całość to odpowiedniu 51 i 70 minut.

A co i kogo konkretnie możemy usłyszeć w Neuzik 56?

Chymes czyli australijski duet Cameron Taylor (producent)/Kiersten Nyman (wokalistka/songwriterka) dostarczają nam porcję delikatnych electro popowych dźwięków, które są pierwszym zwiastunem ich nadchodzącej, drugiej EP-ki.

16-letnia Amerykanka z Kalifornii, Stella Smyth odsłania kolejną piękną kompozycję, którą napisała, zaśpiewała i współprodukowała. “right through me” to prosty numer z subtelnym wokalem i rozlewającym się refrenem, stworzony w up-downtempo (jeśli to określenie ma dla Ciebie jakikolwiek sens).

Kudu Blue to kwartet z Brighton, tworzący powabne dźwięki łączące downtempo electro z trip hopem i soulem. “Sugar Lemz” to kolejna, bardzo zgrabna i ciepła kompozycja w ich repertuarze. Numer znajdzie się na nowej EP-ce bandu i podobno jest ich ulubionym.

Dziewczęcy duet Sawyer tworzą Kel Taylor i Emma Harvey, pochodzące z Nashville, Tennessee. Ciepły indie pop z wyraźnym i barwnym wokalem. Mięciutki i rozmarzony. Takie połączenie Lucy Rose z Soak.

Caroline Lazar wydała “Trigger” jako utwór promujący “Nevermine” EP, która ukazała się w ostatni piątek. Bardzo intensywna i emocjonalne kompozycja leży na folkowym podłożu, ale im wchodzimy dalej w jej świat, spostrzegamy, że utwór ma zdecydowanie więcej odcieni.

Margaux Sauvé czyli Ghostly Kisses wydała w ubiegły piątek debiutancką “What You See” EP. Oprócz cudownego “Empty Note”, które podbiło moje serce, na mini albumie Kanadyjki znajdziemy urocze “Such Words” czy właśnie “Baby Tomorrow”. Niemal operowy sposób śpiewania i przeszywający na wylot głos. Taką muzykę grają w raju.

Mieszkająca w Sztokholmie, Amanda Fondell re-debiutuje singlem “Naked”. Najmłodsza zwyciężczyni szwedzkiego Idola (wygrała talent-show mając 16 lat), po wydaniu debiutanckiego albumu, postanowiła zredefiniować kierunek, w których chce podążyć. Teraz, wraz z “Naked” pokazuje interesujący electro pop z nutką artystycznej złości.

Hiszpanka Odina, to artystka o której już sporo pisałem. Po wydaniu debiutanckiej EP, wraca z nowym singlem. “Why’d You Make Me Cry” nie różni się brzmieniem zbyt mocno, ale niesie ze sobą ogromny bagaż emocji, który jest tak istotny przy odbiorze muzyki singer-songwriterów.

WENS także uraczyła nas w ubiegłym tygodniu singlem, tym razem debiutanckim. “Bleed” to R&B zanurzone w mid-tempo electro. Utwór pochodzi z pierwszej EP-ki, mieszkającej w południowym Los Angeles, 18-letniej artystki, która ma ukazać się w dalszed części 2017 roku.

WWWater, a właściwie Charlotte Adigéry to dość ciekawa persona. Publikowała muzykę pod własnym nazwiskiem, z grupą Soulwax, a teraz także jako WWWater. Jej pierwszy, wydany oficjalnie utwór to połączenie analogowego rytmu, wyjętego z lat 80., ciężkiego beatu otwierającego kompozycję, sampli wokalnych, a także bardzo lekkiego i rzeźkiego głosu.

Oprócz tej dziesiątki, w Neuziku 56 znajdziesz kolejne świetne wokalistki: Tei Shi, Only Girl, Sashę, WAJU i Mags Duval, a także fantastycznych artystów: Jacoba Banksa, Perfume Geniusa, Dorja czy duet Klyne. Poza tym, czekają na Ciebie producenci w postaciach Golden Vessel oraz Djiila. Wszystko wieńczy “Truth Is A Beautiful Thing” od London Grammar.

Pamiętaj, że znajdziesz mnie na SoundCloudzie, oraz, że możesz obserwować mnie lub moje playlisty na Spotify.

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.