Pierwsze, pełnoprawne kwietniowe zestawienie najciekawszych nowości tygodnia trafia w Twoje ręce. Neuzik 58 zachwyca doskonałością i brzmieniową harmonią.

Neuzik 58 to pierwsze naprawdę wiosenne zestawienie nowej muzyki. Zabieram Cię z świat świeżych dźwięków – zarówno artystów, których znasz, jak i tych, o istnieniu których, nie miałeś pojęcia.

Na SoundClodzie mamy 13 utworów, co daje nam 53 minuty muzyki, do playlisty na Spotify dodałem 20 kompozycji, w przeliczeniu na czas – 80 minut najświeższych i najciekawszych brzmień ubiegłego tygodnia.

Najciekawsze utwory Neuzika 58, których na pewno nie słyszałeś? Proszę bardzo.

Młoda wokalistka z Nowej Zelandii, która mieszka obecnie w Londynie – Jacqui Siu wydała w ubiegły piątek “Danger” EP, a “Keep On Giving” to singiel, pochodzący właśnie z niej. Subtelny wokal i spokojnie, płynąca kompozycja.

Elohim wydaje pierwszy, tegoroczny singiel “Skinny Legs”, w którym zabiera nas w głębszy i intensywniejszy elektroniczny świat. Po debiutanckiej EP-ce z 2016 i ogłoszeniu koncertów na Coachelli czy Lollapaloozie przygotowała kolejny utwór, w którym jej wokal świetnie odnajduje się wśród stylistyki downtempo.

Holenderski zespół Luwten przygotował dla nas drugi singiel “Indifference”. Projekt napędzany głosem Tessy Douwstry łączy w swojej muzyce singer-songwriterskie, delikatne linie wokalne, z indie rockowymi riffami i ambientowymi melodiami.

Luca Chesney debiutuje utworem “Maria, Promise Me The Next Life”. Kompozycja łączy w sobie prosty, łągodny beat, pokaźną wartstę synthu i cudowny, ezoteryczny wokal, wzmacniany w refrenach niemal anielskim chórem. Klasyczny alt-pop z nowoczesnymi, elektronicznymi elementami.

Nowozelandka mieszkąjąca w Sydney, Wallace świetnie połączyła w utworze “Diaspora” world music, roots music i nowoczesne elementy soulowe. Utwór, bazujący na samplach wyjętych z nigeryjskiego funku, brzmi świeżo i kusząco, a jej wokal spaja kompozycję na każdym kroku tak, że czujemy zewsząd bijące ciepło.

Drugi holenderski projekt w dzisiejszym zestawieniu. Ganz to prducent Jordy Saämena, muzyk, którego dźwięki pojawiały się już w Triple J czy też BBC R1 Xtra, a którego znakiem rozpoznawczym są intensywne aranżacje i praca nad wokalami artystów z którymi kolaboruje. W “Whatever You Choose” jest to Brytyjka Caitlin Stubbs, której głoś komponuje się naprawdę dobrze z warstwą muzyczną.

Oprócz tych utworów, na playlistach znajdziesz także nowości od duetu Paperwhite, Novo Amor, dziewczyn z Overcoats, Toulouse, czy też Banks, Oh Wonder, Vancouver Sleep Clinic, Denai Moore i Alexandry Savior, o których pisałem kilka dni temu.

Pamiętaj, że ciągle możesz obserwować profile Pana od Muzyki na SoundCloudzie i Spotify, dzięki czemu dostaniesz powiadomienie o każdej aktualizacji Neuzika oraz innych playlist.

Przejdź do playlisty na SoundCloud lub Spotify.